Rotary International

Rotary International prezidents 2020 – 2021 Holgers Knāks (Holger Knaack)

download

logo_2021

 1. -21. GADA PREZIDENTA TĒMA: ROTARY PAVER IESPĒJAS

Holgers Knāks (Holger Knaack) | Jaunievēlētais Rotary International prezidents

Rotary pirms četrpadsmit gadiem šeit, Sandjego, rīkoja savu pirmo Starptautisko asambleju. Un es sēdēju tieši tur, kur esat jūs – kā jaunievēlēts apgabala gubernators. Toreiz es biju satraucies par saviem gaidāmajiem pienākumiem un līderības izaicinājumiem.

Te nu mēs esam 2020. gadā pēdējā Starptautiskajā asamblejā, kas tiks rīkota šeit Sandjego, un es joprojām esmu mazliet satraucies. Šoreiz man ir lielāki pienākumi. Bet tādas ir arī iespējas. Esmu ļoti priecīgs, ka varu ar jums dalīties visās iespējās, kas ir mūsu rīcībā.

Mājās jūs esat daļa no komandas, kas strādā kopā gadu no gada, pārliecinoties, ka jūsu apgabala nozīmīgākais darbs nebeidzas ar jauna līderības gada sākšanos, bet turpinās ar vēl lielāku apņēmību. Es arī esmu daļa no komandas.

Es ar lepnumu turpināšu prezidenta Marka Melonija (Mark Maloney) stingro apņemšanos panākt, lai Rotary aug. Tomēr es nelūgšu, lai jūs augtu saskaņā ar konkrētiem skaitļiem, ļoti vienkārša iemesla dēļ – katru reizi, kad mēs esam lūguši augt saskaņā ar konkrētiem skaitļiem, mēs esam cietuši neveiksmi. Tā vietā, lai koncentrētos uz skaitļiem, es vēlos, lai jūs padomātu, kā mēs varam panākt to, ka Rotary aug dabiski un ilgtspējīgi. Kā mēs varam saglabāt savus pašreizējos biedrus un iegūt jaunus biedrus, kas būtu piemēroti mūsu klubiem?

Kā mēs varam padarīt mūsu organizāciju stiprāku, lai stātos pretī jauniem izaicinājumiem? Mums ir jāizmanto šis vienreizējais brīdis, kad visā pasaulē atzīst mūsu centienus izskaust poliomielītu, un dzelzs jākaļ, kamēr karsta.

Daudzējādā ziņā Rotary ir ļoti labā formā. Mēs esam finansiāli spēcīgi. Joprojām. Rotary Fonds ir atzīts par vienu no pasaules labākajām labdarības organizācijām. Mūsu globālās dotācijas turpina augt, un mēs ar katru gadu kļūstam par starptautiski aizvien labāk fokusētu organizāciju.

Mēs arī attīstāmies interesantos veidos. Šobrīd rotariešu rindās ir vairāk aziātu nekā ziemeļamerikāņu. Taču, ja turpināsies pašreizējās tendences, pastāv risks. Jo īpaši reģionos, kur mēs redzam, ka iedzīvotāji noveco, rotariešu skaits samazinās, un biedri kļūst aizvien vecāki.

Mēs nevaram salikt rokas klēpī un ieslīgt apmierinātībā ar visu, ko esam paveikuši. Digitālā revolūcija ir ietekmējusi mūs daudz smagāk, nekā mēs paredzējām. Citi jau ir saskārušies ar šo izaicinājumu un guvuši smagu mācību.

Nesen man bija iespēja tikties ar rotariešiem Ročesterā, Ņujorkā. Sarunā piedalījās bijušais “Kodak” izpilddirektors. Viņš man teica, ka viņi visi esot zinājuši, ka kaut kādā brīdī foto nozarē notiks pāreja uz digitālajām tehnoloģijām. Viņi tikai nebija gaidījuši, ka tas notiks tik ātri. Tikai dažu gadu laikā viņi no pasaules līdera savā jomā kļuva par bankrotējušu uzņēmumu.

Laiks mums nesāks ritēt lēnāk.

Taču mēs neļausim straujām pārmaiņām mūs sakaut. Mēs izmantosim šo brīdi, lai Rotary augtu, padarot to stiprāku, piemēroties spējīgāku un vēl vairāk pielīdzināmu mūsu pamatvērtībām.

Vācijā mēs redzam Rotary kā uz kopīgām vērtībām un personisko uzticību balstītu kopienu. Rotary biedrus piesaista draudzība un tīklošanās. Tāpēc mums ir spēcīgi klubi, kuros mēs rodam spēku kalpošanai.

Četru jautājumu tests palīdz mums pieņemt objektīvus lēmumus. Tas ir par pašrefleksiju. Dažreiz tu pat nezini, vai tas, ko redzi ar savām acīm, ir patiesība. Taču četru jautājumu tests ļauj mums sev pajautāt: “Vai es esmu godīgs? Un vai es daru pareizi?” Tas ir svarīgi. Un, ja mēs esam pilnīgi godīgi pret sevi, tad raugoties uz priekšu domājam par to, vai Rotary dara pietiekami daudz, lai stātos pretī nākotnes izaicinājumiem?

Rotary ir jāmainās, un tas mainīsies. Pat tad, ja daži rotarieši sūdzēsies, ka tas neizskatās pēc viņu vecā Rotary, mums ir jāmainās. Kā teicis Pols Heriss (Paul Harris), mums ik pa laikam ir jābūt revolucionāriem. Šobrīd ir laiks būt revolucionāriem. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir radīt jaunus klubu modeļus un pārdomāt, ko nozīmē būt Rotary. Jauniešiem vajadzētu būt šo jauno klubu arhitektiem.

Daudziem gados jaunākiem cilvēkiem sanākt kopā uz maltīti nav tas labākais veids, kā satikties. Tas, ka mēs esam rīkojuši šādas sanāksmes vairāk nekā 100 gadus, nenozīmē, ka tas ir vienīgais veids. [Manas partneres] Suzannes klubs, piemēram, ir vietējais e-klubs. Viņi tiekas tiešsaistē reizi nedēļā, sazinās viedtālruņu lietotnē, un reizi mēnesī viņi tiekas klātienē.

Suzannes kluba biedri ir vecumā no 27 līdz 70. Man patīk šāda paaudžu dažādība mūsu Rotary klubos. Tas ir ideāli — daudzu paaudžu klubs. Dažiem klubiem izdosies darboties šādi, bet tikai tad, ja viņi ņems vērā jaunāko paaudžu vajadzības.

Mums jābūt atvērtiem jaunām pieejām, un jaunu unikālu klubu izveide gados jaunākiem cilvēkiem ir tikai daļa no risinājuma. Jums ir vara to īstenot. Tas būs jūsu ziņā. Par jaunu Rotary klubu veidošanu ir atbildīgs apgabala gubernators. Rotary International jau notiek pārmaiņas. Tagad jūsu ziņā ir padarīt šos jaunos klubus par realitāti.

Starp citu viens no veidiem, kā mēs varam ieklausīties jaunākās paaudzēs un padarīt esošo klubu dalību viņiem pievilcīgāku, ir vairāk pievērsties videi. Nesenās katastrofas, piemēram, mežu ugunsgrēki Austrālijā, parāda, cik svarīga ir stingra rīcība. Mūsu pēdējie trīs prezidenti ir pauduši stingru nostāju, ka Rotary ir jādara vairāk, lai saglabātu vidi. Mēs daudz ko varam izdarīt paši — samazināt plastmasas izmantošanu, pārstāt pārmērīgi dzesēt vai apsildīt mājas un birojus, samazināt braukšanas ātrumu uz Vācijas automaģistrālēm. Mēs jau šobrīd iekļaujam vides aizsardzību un ilgtspēju savos kalpošanas projektos, bet mums šie jautājumi jāpadara par prioritāti. Jaunāki cilvēki gaida, lai mēs viņus iedvesmotu uz rīcību.

Jaunieši šodien izbauda kalpošanu un vēlas tajā aktīvi darboties. Mēs to redzam Rotaraktā, un Rotarakta biedri tagad ir tādi paši kā mēs. Mēs visi esam daļa no Rotary International. Mēs esam likvidējuši mākslīgo vecuma ierobežojumu. Ļaujiet Rotarakta biedriem izlemt, kāds Rotary pieredzes veids viņiem ir vispiemērotākais. Un ikviens, kam ir bijusi darīšana ar Rotaraktu, zina, ka šie jaunieši ir gaiši, enerģiski, un viņi panāk rezultātu! Rotarakta biedri ir ātrāki, efektīvāki un nepacietīgāki. Viņu nepacietība ir tikums. Viņi grib redzēt rezultātus tūlīt, un viņi darīs visu nepieciešamo, lai to izdarītu nekavējoties!

Viņu nepacietība un neatlaidība ir pamanāma. Pirms deviņiem gadiem rotariešiem radās ideja par jaunu projektu sadarbībā ar Berlīnes zooloģisko dārzu, proti – vienu nedēļas nogali gadā veidot apbrīnojamu šovu bērniem, kas mudina uz vingrošanu, lasīšanu un veselīgu ēšanu. Kamēr Rotary klubi vēl domāja un diskutēja par projektu, Rotarakta biedri vienkārši izlēma to uzsākt. Un tagad visi 36 Berlīnes Rotary un Rotarakta klubi piedalās un iepriecina tūkstošiem trūcīgu bērnu.

Tāpēc pieņemsim izaicinājumu un atvērsim Rotary durvis Rotarakta biedriem un jauniem profesionāļiem.

Taču atcerēsimies arī to, ka, lai kļūtu par rotarieti, neviens vecums nav nepareizs. Cilvēki jebkurā vecumā ir gaidīti; katram vecumam ir kaut kas svarīgs, ko dot. Piesaistot gados jaunus rotariešus, mēs neaizmirsīsim arī pārējos.

Taču kā ar esošajiem klubiem? Dažās pasaules daļās klubi labi strādā, iesaistot un saglabājot biedrus, bet citviet tas jādara labāk. Lai to izdarītu, mums būs rūpīgi jāizvēlas jauni biedri un jānodrošina, lai tie būtu piemēroti konkrētajam klubam. Mums ir jāpārliecinās, ka klubs atbilst viņu cerībām. Uztveriet to nopietni un nesteidzieties – jūs izvēlaties jaunus draugus uz mūžu.

Mums ir jāpārtrauc domāt par jauniem biedriem kā par cilvēkiem, kurus mēs varam atzīmēt kā statistikas datus, un tad aizmirst par tiem. Cilvēki, kas pamet Rotary, runā, un citi klausās. Tas ietekmē mūsu tēlu. Mēs vēlamies, lai katrs jaunais rotarietis kļūtu par rotarieti uz mūžu — draugu, kas aktīvi darbojas Rotary.

Ikviens jauns biedrs mūs nedaudz maina. Šis cilvēks ienes jaunu perspektīvu, jaunu pieredzi. Mums ir jāpieņem šī pastāvīgā atjaunošanās. Mēs kļūsim stiprāki, mācoties no jauniem biedriem un apgūstot viņu pieredzi un zināšanas. Tāpēc mums klubos vajag vairāk sieviešu un vairāk sieviešu vadošos amatos.

Mums ir arī jāatceras, ka jaunu cilvēku satikšana un gādāšana, lai viņiem patīk būt par biedriem, sagādā prieku. Mēs izbaudām viens otra sabiedrību un lieliski pavadām laiku, darot visu, ko darām. Mums ir jāpiedzīvo šī priekpilnā pieredze.

Labākais veids, kā mēs varam izklaidēties, ir būt kopā neatkarīgi no tā, vai tas notiek tādā lielā pasākumā kā šī asambleja vai Rotary starptautiskais kongress, vai kalpošanas projektā vai mūsu regulārās sanāksmēs. Kopā būšana padara mūs efektīvākus.

Un nevajadzētu brīnīties, ka mūsu vīzijas formulējums sākas ar šo vārdu. “Kopā mēs redzam pasauli, kurā cilvēki apvienojas un rīkojas, lai radītu paliekošas pārmaiņas — visā pasaulē, apkārtējā sabiedrībā un sevī.”

Vīzijas formulējums ir Rotary jaunā rīcības plāna pamats, kura īstenošanā jums būs izšķiroša nozīme. Jaunā rīcības plāna mērķis ir audzēt Rotary un palīdzēt mums pielāgoties digitālajam laikmetam. Tagad ir pienācis laiks pieņemt šo rīcības plānu un to īstenot. Nākamo piecu gadu laikā šis plāns palielinās mūsu ietekmi, paplašinās mūsu sasniedzamību, palielinās dalībnieku iesaistīšanos un palielinās mūsu spēju pielāgoties.

Gribētos, lai katrā Rotary klubā būtu stratēģiska tikšanās vismaz reizi gadā. Katram klubam būtu jājautā, ko tas vēlas sasniegt piecu gadu laikā un jāzina, kādu vērtību tas nes biedriem.

Kas Rotary padara tik unikālu un kāpēc tajā ir vērts dalīties ar pasauli? Kādas unikālas iespējas mēs varam pavērt jums un cilvēkiem, kuriem mēs kalpojam?

Mēs mīlam cilvēkus un, lai kurp mēs pasaulē dotos, rotarieši kļūst par mūsu labākajiem draugiem, un jūs vēlaties, kaut jums būtu vairāk laika kopā ar viņiem. Mēs esam cilvēki ar dažādu pieredzi, no dažādām paaudzēm, valodām un kultūrām. Pat tas, kā mēs piedzīvojam Rotary katrā valstī un katrā klubā, ir atšķirīgi. Un šī dažādība padara mūs diženus.

Mūs vieno kopīgas vērtības. Mūs vieno draudzība, un mēs visi ticam četru jautājumu testam. Rotary pieredze katrā vietā atšķiras. Taču četru jautājumu tests visiem ir vienāds.

Rotary paver iespējas radīt kalpošanas projektus, kurus mēs varam izpildīt un pabeigt. Šie projekti ir jēgpilni un ilgtspējīgi. Rotary gadījumā mēs ne tikai ziedojam naudu, bet arī izdarām pakalpojumu un redzam tā ilgstošo ietekmi. Tas ir vienreizēji.

Rotary daudziem no mums ir devis iespēju apceļot pasauli, lai palīdzētu īstenot mūsu kalpošanas idejas.

Rotary sniedz arī iespējas būt līderiem. Mēs visi esam uzņēmušies lielus jaunus pienākumus. Šī ir mūsu iespēja stiprināt mūsu tīklu, nevis personīgās slavas dēļ, bet Rotary labā. Radīt veidus, kā pavērt citiem līderības iespējas, ir patiess Rotary ideāls, un tas padarīs jūs par efektīvāku līderi.

Mēs esam šeit, jo ticam Rotary sniegtajām iespējām, iespējām citiem un sev. Mēs uzskatām, ka mūsu lielie un mazie kalpošanas darbi rada iespējas cilvēkiem, kuriem nepieciešama mūsu palīdzība. Mēs arī zinām, ka ikviens kalpošanas akts mūs iedvesmos un mainīs.

Lūk, četri stāsti, kas ilustrē šo ideju.

Kristīna Kovocu-Patroklu (Christina Covotsou-Patroclou): Mans gads apgabala gubernatores amatā noslēdzās ar jaunatklātu pazemību un apbrīnu par to, ko katru gadu manā apgabalā paveic rotarieši. No nepietiekami finansētas un aizmirstas talantu skolas līdz solījumam dot normālu dzīvi bērniem, kas sirgst ar sirds slimībām vai vēzi, līdz tiesībām uz tīru ūdeni skolās, Rotary rada iespējas un sniedz cerības tiem, kam to varbūt vairs nav”.

Ludo Van Helepute (Ludo Van Helleputte): Es to atradu svešinieces acīs, tā ir saikne ar pasauli, kuru es nebiju spējis atrast grāmatās. Tā nāca no mātes, kura valsts imunizācijas dienā Indijā atveda savu bērnu vakcinēt pret poliomielītu. Viņas acīs staroja milzīga pateicība. Divi pilieni un smaids…. Tas mainīja ne tikai bērna dzīvi, bet pārveidoja arī manējo. Rotary deva man iespēju radīt paliekošas pārmaiņas, ienesot dvēselē mieru.

Ahmeds A. Saada (Ahmed A. Saada): 28 gadu vecumā Rotary man deva iespēju piedalīties grupu studiju apmaiņas programmā. Tur es satiku profesoru, kurš piedāvāja man stipendiju Džonsa Hopkinsa universitātē, kur es varētu uzlabot savas klīniskās pētniecības prasmes un iegūt doktora grādu. Kad atgriezos mājās, mani aicināja pievienoties

Rotary, un man atvēra jaunu pasauli kalpošanai. Pēdējos 26 gadus esmu izmantojis visas iespējas, lai brīvprātīgi sniegtu medicīnas pakalpojumus izbraukumos. Bet mana vislielākā izdevība radās, kad es darbojos Rotaraktā, jo tieši tur es satiku savu sievu un savas dzīves mīlestību Ranju!

Mērija B. Berge (Mary B. Berge): Es tiku adoptēta uzreiz pēc piedzimšanas, uzaugu nelielā četru cilvēku ģimenē. Vidusskolā es bieži slēpos tualetē, baidoties stāties pretī pāridarītājiem. Gadiem ilgi es biju apmierināta, ka varu sekot citiem, un nekad neapzinājos savu neizmantoto potenciālu. Rotary man deva iespēju būt pasaules pilsonei, vadīt un nostāties uz šīs skatuves, ar pārliecību un izturību. Kādas iespējas Rotary man sniegs turpmāk? Nezinu, bet Rotary dēļ esmu gatava.

Tātad, kā redziet – Rotary nav tikai klubs, kurā iestāties. Tas ir uzaicinājums uz nebeidzamām iespējām. Tas paver iespējas kalpot tik lielam un vēsturiskam projektam kā “End Polio Now” un tāpat arī nelielam kopienas projektam, kur jūs vienkārši iestādāt koku.

Un tas jums paver iespējas dzīvot bagātāku, jēgpilnāku dzīvi ar draugiem visā pasaulē, balstoties uz mūsu pamatvērtībām. Mums rotariešiem ir ļoti paveicies uzņemties vadošās lomas mūsu organizācijai tik brīnišķīgā laikā.

Viss, ko mēs darām, kādam kaut kur paver vēl vienu iespēju. Tāpēc mūsu gada tēma ir: Rotary paver iespējas.

Rotary International prezidents 2019 – 2020 Marks Daniels Melonijs (Mark Daniel Maloney)

T1920EN_Lockup_PMS-C

Mark_Maloney

PREZIDENTA AICINĀJUMS

ROTARY SAVIENO PASAULI

Rotary balstās uz sakariem. Kad Pols Heriss (Paul Harris) kā jauns advokāts ieradās Čikāgā, viņš izveidoja Rotary viena svarīga iemesla dēļ – lai viņam palīdzētu veidot sakarus ar citiem jaunā pilsētā. Vairāk nekā gadsimtu vēlāk mūsu rīcībā ir neskaitāmi veidi, kā nodibināt draudzību un veidot tīklus, lielākoties tādi, kas Polam Herisam pat sapņos nerādījās. Tomēr Rotary spējas vienot joprojām ir vienreizējas un nepārspējamas.

Pateicoties skaidrajai misijai un struktūrai, Rotary International sniedz iespēju veidot saiknes ar vietējo sabiedrību, dibināt profesionālus sakarus, kā arī rast spēcīgu un ilgstošu draudzību. Biedra statuss savieno mūs ar globālo kopienu, pateicoties neskaitāmiem projektiem un programmām, mūsu vadošo lomu cīņā pret poliomielītu, kā arī mūsu darbu kopā un sadarbībā ar ANO. Pateicoties kalpošanai, mēs veidojam saikni ar cilvēkiem, kuriem ir tādas pašas vērtības, kuri vēlas rīkoties, lai pasaule kļūtu labāka; tā mūs saved kopā ar cilvēkiem, kurus citkārt mēs nebūtu satikuši, kuri mums līdzinās vairāk nekā mēs būtu varējuši iedomāties; un tā mūs saved kopā ar cilvēkiem, kuriem ir vajadzīga mūsu palīdzība, ļaujot mums izmainīt cilvēku dzīvi visā pasaulē.

Sākoties jaunai desmitgadei, mēs veidojam Rotary nākotni. 2019.-2020. gadā Rotary īstenos savu jauno stratēģisko plānu, reaģēs uz Likumdošanas padomes jaunievedumu un kalpos jomās, uz kurām esam izlēmuši koncentrēties. Tomēr reālais darbs, veidojot Rotary nākotni, notiek mūsu klubos, kur mūsu organizācijai ir jādara viss iespējamais, lai pielāgotos mūsdienu mainīgajai realitātei.

Lai gan klubi joprojām ir Rotary organizācijas kodols, šobrīd mēs esam daudz radošāki un elastīgāki, lemjot par to, kas var būt klubs, kā tas var sapulcēties, un pat to, ko var apspriest Rotary sanāksmē. Mums jābūt labi organizētiem, jādomā stratēģiski un novatoriski par to, kā attiekties pret dalību šajā organizācijā, veidojot plašākas un dziļākas saiknes ar sabiedrību, kā arī veidojot jauna veida klubus, lai piesaistītu un iesaistītu vairāk biedru un panāktu lielāku dažādību.

Rotary tik tiešām ir ģimene. Taču diemžēl pārāk bieži organizācijas struktūra vai vadības prasības var šķist tādas, kas mūsdienās neuzrunā gados jaunākus profesionāļus. Rotary var un vajadzētu sniegt tādu pieredzi, kas mūsu ģimenes papildina, tā vietā, lai ar tām sacenstos. Ja mūsu Rotary klubos valda sirsnība un biedri jūtas gaidīti, un kalpošana iet roku rokā ar ģimeniskumu, tad mēs dodam jaunajiem uz ģimeni orientētajiem profesionāļiem iespēju pieņemt Rotary kalpošanu un saskatīt tajā pozitīvu pilsoniskās iesaistes paraugu. Ja mēs darām tā, lai aizņemtiem profesionāļiem Rotary biroju gaidas būtu reāli sasniedzamas un īstenojamas, mēs attīstām prasmes un radām tīklojumus ar jaunas paaudzes rotariešiem, kas dienās kļūs par Rotary līderiem.

 1. – 2020. gadā mūsu izaicinājums būs nostiprināt tos daudzos veidus, kā Rotary savieno pasauli, veidojot saiknes, kas ļauj talantīgiem, domājošiem un dāsniem cilvēkiem apvienot spēkus un īstenot pārdomātu rīcību, kalpojot Rotary vārdā.

Marks Daniels Melonijs (Mark Daniel Maloney)

2019./2020. gada Starptautiska Rotary prezidents

Rotary vīzija:

Kopā mēs saredzam pasauli, kurā cilvēki apvienojas un rīkojas, lai panāktu ilgstošas pārmaiņas – visā pasaulē, apkārtējā sabiedrībā un sevī.

ROTARY AICINĀJUMS UN ATZINĪBAS RAKSTS

Uz Rotary Atzinības rakstu (Rotary Citation) pretendē klubi, kas atbalsta visas mūsu stratēģiskās prioritātes, īstenojot noteiktas darbības. Klubu rīcībā ir viss Rotary gads, lai sasniegtu prezidenta aicinājumā nospraustos mērķus.

Rotary var automātiski pārliecināties par daudziem jūsu kluba sasniegumiem, ja jūs regulāri atjaunināsiet informāciju par savu klubu un tā biedriem vietnē My Rotary. Par citām aktivitātēm un sasniegumiem jāinformē, izmantojot tādi tiešsaistes rīki kā Rotary Club Central. Lai varētu pretendēt uz Rotary Atzinības rakstu, klubiem gads jāsāk kā aktīviem un labi nokomplektētiem klubiem, un šāds stāvoklis jāsaglabā visa gada garumā. Sasniegumi uz 2019. gada 1. jūliju tiks salīdzināti ar biedru skaitu uz 2018. gada 1. jūliju, bet rezultāti būs zināmi 2019. gada 15. augustā.

Šogad klubi varēs saņemt Rotary Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību (Rotary Citation With Presidential Distinction) tad, ja tie būs sasnieguši Rotary Aicinājuma mērķus, un vienu līdz trīs papildus mērķus.

ATBALSTĪT UN STIPRINĀT KLUBUS

Jāsasniedz vismaz 3 no šiem mērķiem:

 • Jāuzņem vismaz viens jauns biedrs.
 • Jāsaglabā, vai jāuzlabo kluba sniegums, uzturot esošo biedru skaitu vai piesaistot jaunus biedrus.
 • Jāuzlabo kluba biedru skaita uzturēšanas rādītājs par vienu procentpunktu
 • Vai
 • Ja jūsu kluba esošo biedru skaita uzturēšanas rādītājs 2017.-2018. gadā bija 90 procenti vai vairāk, tas jāsaglabā tādā pašā līmenī
 • Jāuzņem par biedru vismaz viena sieviete.
 • Vismaz 60 procentiem kluba biedru vietnē My Rotary jāpaziņo savi dzimšanas dati
 • Jāsponsorē vai jākļūst par vienu no sponsoriem, kas atbalsta kādu jaunu Rotary klubu
 • Jāveic klasificējošs pētījums par savu biedru profesijām un darbu, lai biedru profils atspoguļotu biznesa un profesiju kokteili, kas raksturīgs jūsu rajonam.

 

KONCENTRĒTIES UN VAIRĀK KALPOT CILVĒCEI

Jāsasniedz vismaz 3 no šiem mērķiem:

 • Jāsponsorē Rotary Sabiedriskais korpuss (Rotary Community Corps).
 • Jāsponsorē vai jābūt vienam no sponsoriem, kas atbalsta kādu Interact vai Rotaract klubu.
 • Jāpanāk, ka gadā katrs biedrs Rotary Fondam ziedo vismaz 100 ASV dolāru.
 • Jāpalielina kalpošanas projektos iesaistīto biedru skaits.
 • Jāsarīko pasākums ziedojumu vākšanai vai informētības palielināšanai par Rotary darbu, lai izskaustu poliomielītu.
 • Jāīsteno nozīmīgs vietēja mēroga vai starptautisks kalpošanas projekts vienā no sešām Rotary mērķa jomām.

 

SPODRINĀT ROTARY PUBLISKO TĒLU UN ATPAZĪSTAMĪBU

Jāsasniedz vismaz 3 no šiem mērķiem:

 • Jāziņo par veiksmīgiem klubu projektiem vietnē Rotary Showcase, norādot detalizētu informāciju par aktivitātēm, brīvprātīgo stundu skaitu un savāktajiem līdzekļiem.
 • Jāizmanto Rotary zīmola vadlīnijas, šabloni, kampaņas “Rīcības cilvēki” (People of Action) materiāli un citi resursi, kas palīdz nostiprināt Rotary publisko tēlu.
 • Jānoorganizē, lai kluba biedri tiktos ar mediju pārstāvjiem un pastāstītu par jūsu klubu un Rotary.
 • Jāsarīko kāds pasākums bijušajiem Rotaract biedriem un jāizceļ Rotary sniegtās tīklošanās iespējas.
 • Jāizveido, vai jāturpina partnerība ar kādu biznesa, valdības vai nevalstisko organizāciju un kopīgi jāstrādā pie kāda projekta;
 • Jāsponsorē kāds Jaunatnes apmaiņas students vai RYLA dalībnieks.

2018./2019. GADA ROTARY ATZINĪBAS RAKSTS ROTARACT KLUBIEM

Uz Rotary Atzinības rakstu Rotaract klubiem (Rotary Citation for Rotaract Clubs) pretendē klubi, kas atbalsta visas mūsu stratēģiskajās prioritātes, īstenojot noteiktas aktivitātes. Klubu rīcībā ir viss Rotary gads, lai sasniegtu prezidenta aicinājumā noteiktos mērķus.

Lai pretendētu uz Rotary Atzinības rakstu, Rotaract klubiem jābūt sertificētiem Rotary International un atzītiem no apgabala gubernatora puses līdz 2018. gada 1. jūlijam. Klubiem par saviem sasniegumiem jāpaziņo, iesniedzot pretendenta veidlapu līdz 2019. gada 1. jūlijam.

Šogad Rotaract klubi var saņemt Rotary Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību (Rotary Citation With Presidential Distinction), ja tie sasniegs Rotary aicinājumā nospraustos mērķus plus vienu līdz trīs papildus mērķus.

ATBALSTĪT UN STIPRINĀT KLUBUS

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Jāuzņem vismaz viens jauns biedrs.
 • Vismaz 50 procentiem biedru jānorāda savas prasmes un intereses savos profilos vietnē My Rotary.
 • Jāizveido vai jāuztur partnerklubu attiecības.

KONCENTRĒTIES UN VAIRĀK KALPOT CILVĒCEI

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Ziedojumu apjomam PolioPlus programmai jāsasniedz vidēji vismaz 25 ASV dolāri uz vienu biedru.
 • Jāsarīko pasākums ziedojumu vākšanai vai informētības palielināšanai par Rotary darbu, lai izskaustu poliomielītu.
 • Sadarbībā ar savu sponsora Rotary klubu jāīsteno nozīmīgs vietēja mēroga vai starptautisks kalpošanas projekts vienā no sešām Rotary mērķa jomām.

SPODRINĀT ROTARY PUBLISKO TĒLU UN ATPAZĪSTAMĪBU

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Jāziņo par veiksmīgiem klubu projektiem vietnē Rotary Showcase, norādot detalizētu informāciju par aktivitātēm, brīvprātīgo stundu skaitu un savāktajiem līdzekļiem.
 • Jāizmanto Rotary zīmola vadlīnijas, šabloni, kampaņas “Rīcības cilvēki” (People of Action) materiāli un citi resursi, kas palīdz nostiprināt Rotary publisko tēlu.
 • Jāsarīko kāds pasākums Pasaules Rotaract nedēļas laikā, ieteicams, 13. martā, kas ir Rotaract jubilejas datums, jāuzaicina plašsaziņas līdzekļi, lai informētu par savu klubu un Rotary.

2018./2019. GADA ROTARY ATZINĪBAS RAKSTS INTERACT KLUBIEM

Uz Rotary Atzinības rakstu Interact klubiem (Rotary Citation for Interact Clubs) pretendē klubi, kas atbalsta visas mūsu stratēģiskajās prioritātes, īstenojot noteiktas aktivitātes. Klubu rīcībā ir viss Rotary gads, lai sasniegtu prezidenta aicinājumā noteiktos mērķus.

Lai pretendētu uz Rotary Atzinības rakstu, Interact klubiem jābūt sertificētiem Rotary International un atzītiem no apgabala gubernatora puses līdz 2018. gada 1. jūlijam. Turklāt kādam pilngadīgam kluba padomniekam līdz 1. jūlijam ir jāiesniedz Rotary savs vārds un kontaktinformācija. Ierēdņiem no sponsorējošā Rotary kluba vai Interact kluba padomniekiem par kluba sasniegumiem jāpaziņo, iesniedzot pretendenta veidlapu līdz 2019. gada 15. augustam.

Šogad Interact klubi var saņemt Rotary Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību (Rotary Citation With Presidential Distinction), ja tie sasniegs Rotary aicinājumā nospraustos mērķus plus vienu līdz trīs papildus mērķus.

ATBALSTĪT UN STIPRINĀT KLUBUS

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Jāsarīko sanāksme, kurā biedri tiek iepazīstināti ar Rotary programmām jaunajiem līderiem, piemēram RYLA un Rotary Jauniešu apmaiņa (Rotary Youth Exchange).
 • Jāsadarbojas ar savu sponsorējošo Rotary klubu vai padomnieku, lai noorganizētu un piedalītos karjeras dienā vai kādā mentoringa pasākumā.
 • Jāsadarbojas ar savu sponsorējošo Rotary klubu vai padomnieku, lai topošos absolventus, kas ir Interact biedri, savestu kopā ar Rotaract klubiem, kas bāzējas universitātēs vai vietējā sabiedrībā.

KONCENTRĒTIES UN VAIRĀK KALPOT CILVĒCEI

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Jāsaplāno un jāīsteno projekts Pasaules Jauniešu kalpošanas dienai (Global Youth Service Day).
 • Jāsarīko pasākums ziedojumu vākšanai vai informētības palielināšanai par Rotary darbu, lai izskaustu poliomielītu.
 • Sadarbībā ar savu sponsorējošo Rotary klubu vai padomnieku jāīsteno nozīmīgs vietēja mēroga vai starptautisks kalpošanas projekts vienā no sešām Rotary mērķa jomām.

SPODRINĀT ROTARY PUBLISKO TĒLU UN ATPAZĪSTAMĪBU

Jāsasniedz vismaz 2 no šiem mērķiem:

 • Jāziņo par veiksmīgiem klubu projektiem vietnē Rotary Showcase, norādot detalizētu informāciju par aktivitātēm, brīvprātīgo stundu skaitu un savāktajiem līdzekļiem.
 • Jāizmanto Rotary zīmola vadlīnijas, šabloni, kampaņas “Rīcības cilvēki” (People of Action) materiāli un citi resursi, kas palīdz nostiprināt Rotary publisko tēlu.
 • Jāsarīko kāds pasākums Pasaules Interact nedēļas laikā, ieteicams 5. novembrī, kas ir Interact jubilejas datums, jāuzaicina plašsaziņas līdzekļi, lai informētu par savu klubu un Rotary.

2018./2019.GADA ROTARY PREZIDENTA ATZINĪBAS RAKSTS PAR IZCILĪBU

ROTARY KLUBI

Jāsasniedz šie mērķi, lai papildus Rotary Atzinības rakstam saņemtu SUDRABA (1 mērķis), ZELTA (2 mērķi) vai PLATĪNA (3 mērķi) Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību.

 • Jāpalielina kluba biedru skaits, uzņemot piecus vai vairāk jaunus biedrus.
 • Vismaz 4 reizes mēnesī sociālajos medijos jāinformē par sava kluba biedriem kā Rīcības cilvēkiem, popularizējot savu klubu un tā darbību kalpošanas vārdā.
 • Jāuzsāk vai jāturpina līderības, personīgās vai profesionālās izaugsmes programma, lai uzlabotu kluba biedru prasmes un padarītu viņus par vērtīgākiem biedriem.

ROTARACT KLUBI

Jāsasniedz šie mērķi, lai papildus Rotary Atzinības rakstam saņemtu SUDRABA (1 mērķis), ZELTA (2 mērķi) vai PLATĪNA (3 mērķi) Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību.

 • Jāpalielina kluba biedru skaits, uzņemot piecus vai vairāk jaunus biedrus.
 • Vismaz 4 reizes mēnesī sociālajos medijos jāinformē par sava kluba biedriem kā Rīcības cilvēkiem, popularizējot savu klubu un tā darbību kalpošanas vārdā.
 • Jāuzsāk vai jāturpina līderības attīstības, personīgās vai profesionālās izaugsmes programma, lai uzlabotu kluba biedru prasmes un padarītu viņus par vērtīgākiem biedriem.

INTERACT KLUBI

Jāsasniedz šie mērķi, lai papildus Rotary Atzinības rakstam saņemtu SUDRABA (1 mērķis), ZELTA (2 mērķi) vai PLATĪNA (3 mērķi) Prezidenta Atzinības rakstu par izcilību.

 • Sadarbībā ar savu sponsorējošo Rotary klubu vai padomnieku jāizpēta vietējais Rotary klubs un citas stipendiju iespējas, kas pieejamas jūsu kluba biedriem, un ar šīm iespējām jāiepazīstina kluba biedri.
 • Jāiesniedz ikgadējam Interact Video Balvas konkursam sižets par sava kluba biedriem kā Rīcības cilvēkiem.
 • Jāuzsāk vai jāturpina līderības attīstības programma, lai uzlabotu kluba biedru prasmes un padarītu viņus par vērtīgākiem biedriem.

Kopā mēs redzam pasauli, kurā cilvēki apvienojas un rīkojas, lai radītu paliekošas pārmaiņas – visā pasaulē, mūsu vietējā sabiedrībā un sevī.