JAUNIEŠIEM

 rotari_bildes_new_3

ROTARAKTS, INTERAKTS, un RYLA

Līderība ir būtisks Rotary aspekts, un mēs piedāvājam gan klubus, gan programmas, lai palīdzētu jaunajiem līderiem attīstīt savas prasmes. Ar šo grupu palīdzību dalībnieki cita starpā nostiprina savas līderības prasmes, kalpo sabiedrībai savā rajonā, uzlabo savu pasaules uztveri, sadraudzējas.

ROTARAKTS

Rotarakts apvieno 18 līdz 30 gadus vecus cilvēkus universitātēs un dažādās kopienās visā pasaulē. Viņi organizē dažādas kalpošanas aktivitātes, pilnveido līderības un profesionālās prasmes un vienkārši gūst prieku. Lai gan Rotary klubi viņus atbalsta, Rotarakta biedri pārvalda un finansē savus klubus neatkarīgi. Rotarakta biedri cieši sadarbojas ar savu vietējo Rotary klubu un var tajā iestāties pēc tam, kad būs beiguši darboties kā Rotarakta biedri.

KĀ ES VARU PIEDALĪTIES ROTARAKTĀ?

Sekojiet Rotaraktam sociālajos tīklos FacebookTwitterSlideshare, un Storify, lai uzzinātu, ko Rotarakta klubi dara pasaulē. Lai atrastu Rotaraktu savā rajonā, sazinieties ar savu vietējo Rotary klubu.

INTERAKTS

Interakts ir klubs jauniešiem no 12 līdz 18 gadiem, kuri vēlas darboties kopā ar citiem jauniešiem no sava rajona vai skolas. Interakta kluba biedri rod prieku, īstenojot kalpošanas projektus un iegūstot zināšanas par pasauli. Interakta klubi organizē vismaz divus kalpošanas projektus gadā – vienu sabiedrības labā un otru tādu, kas veicina starptautisko sapratni. Lai gan Interakta klubi saņem vadlīnijas no atsevišķiem Rotary klubiem, tie paši sevi un pārvalda un uztur.

KĀ ES VARU PIEDALĪTIES INTERAKTĀ?

Sekojiet Interakta aktivitātēm sociālajā tīklā Facebook un apmeklējiet Interakta YouTube kanālu , lai uzzinātu, ko Interakta klubi dara pasaulē. Lai atrastu Interaktu savā rajonā, sazinieties ar savu vietējo Rotary klubu.

RYLA

Rotary jauniešu līderības seminārs (Rotary Youth Leadership Awards (RYLA)) ir Rotary vadīta līderības pilnveidošanas programma. Lai gan dalībnieku vecums ir neierobežots, lielākajā daļā pasākumu mērķauditorija ir vidusskolas skolēni, universitātes studenti un jaunie profesionāļi. RYLA pasākumi parasti ilgst 3 līdz 10 dienas, un to ietvaros notiek prezentācijas, aktivitātes un semināri par dažādām  tēmām, to skaitā:

  • Līderības pamati un ētika;
  • Komunikāciju prasmes;
  • Problēmu risināšana un konfliktu vadība;
  • Kopienas un globālā pilsonība;

KĀ ES VARU PIEDALĪTIES RYLA?

Sekojiet RYLA sociālajā tīklā Facebook , lai uzzinātu par iedvesmojošiem pasākumiem visā pasaulē.

RYLA dalībniekus izvirza viņu vietējie Rotary klubi. Lai uzzinātu vairāk par RYLA aktivitātēm savā rajonā, sazinieties ar savu vietējo Rotary klubu.