2410 LATVIJA – ZVIEDRIJA

Hanss Kristians Ēsters (Hans Christian Öster) – Apgabala 2410 Gubernators 2018-2019

Hanss Kristians

Apgabala konferencē, kas 2016. gada rudenī notika Liepājā, pilnsapulce mani nominēja apgabala gubernatora amatam 2018.-2019. Rotary gadā.

Šos pienākumus tagad uzņemos ar vislielāko atbildības sajūtu un cieņu.

Vēlos īsi pastāstīt par sevi tiem, kas mani vēl nepazīst. Izņemot pāris gadus jaunībā, kad Kopenhāgenā strādāju tehnikas eksporta jomā, visu dzīvi esmu veltījis izglītības jomai dažādās formās un amatos – gan kā pamatskolas un ģimnāzijas skolotājs, gan skolas direktors, gan universitātes lektors un profesors. Esmu strādājis ne tikai Zviedrijā, bet arī Dānijā, Rietumāfrikā un Centrālāfrikā, vairākās bijušās Padomju Savienības republikās, piedaloties izglītības darbā un projektos, ko finansējusi ES, Zviedrijas Institūts un Ziemeļvalstu Ministru padome. Esmu studējis vēsturi, reliģijas vēsturi un reliģijas psiholoģiju, teoloģiju, ziemeļvalstu valodas un literatūru un ieguvis dažādus zinātniskos grādus. Esmu aizstāvējis disertāciju reliģijas vēsturē un reliģijas psiholoģijā. Pēdējo gadu laikā esmu darbojies kā Mzuzu universitātes (Malāvija) ārējais konsultants un doktora un maģistra darbu vērtētājs.

Dzīvojot Dānijā, biju iesaistījies arī politiskajā darbā kā Dānijas liberālās partijas ”Venstre” biedrs un aktīvists gan vietējā, gan valsts līmenī.

Manas ģimenes locekļi ir dzīvesbiedre Ludmila (filozofijas doktore un estētikas docente), dēls Aleksandrs (mācās ģimnāzijā) un vēl 4 pieauguši bērni, kas strādā Kanādā, Austrālijā, Anglijā un Jaunzēlandē.

Ar lielu prieku raugos nākotnē un gaidu iespēju apmeklēt visus apgabala Rotary klubus, lai tiktos ar Rotaryešiem un veicinātu mūsu visu kopējo darbu – veidot šo pasauli labāku ikvienam līdzcilvēkam.

Hans Christian Öster

Rotary International District 2410  Sweden-Latvia

Governor 2018-2019

Email: osterhc/at/gmail.com