24. oktobris – Starptautiskā Poliomielīta diena

24. oktobris ir Starptautiskā Poliomielīta diena, globāla diena, lai palielinātu informētību un resursus pasaules mēroga centieniem izskaust poliomielītu. Rotary klubu biedri no visas pasaules, pilsoniskā sabiedrība, valdības un partneri visā pasaulē organizē pasākumus, lai atzīmētu šo notikumu un pievērstu uzmanību iespējai reizi par visām reizēm atbrīvot pasauli no infekcijas slimības, tostarp īpašā pasākumā PVO Eiropas reģionālajā birojā, kurā uzstājas galvenie runātāji no partneriem un Globālās sertifikācijas komisijas poliomielīta izskaušanai.

No 21. līdz 22. oktobrim Rotary klubu pārstāvji un PVO (Pasaules Veselības Organizācija) tiekas, lai izskatītu, kā viņu kopīgo sadarbību poliomielīta izskaušanā var piemērot plašākiem sabiedrības veselības centieniem, pasākumā ar nosaukumu: Pasaules poliomielīta diena un pēc tam: veselīgāka nākotne mātēm un bērniem. 

Ģenerāldirektors Dr. Tedross Adhanoms Gebreiesuss un Rotary International 2022. – 2023. prezidente Dženifera Džounsa apspriedīs darbu, ko abas organizācijas kopā ir paveikušas gadu desmitiem, lai izskaustu poliomielītu, un to, kā tās turpinās sadarboties, lai nodrošinātu veselīgāku nākotni mātēm un bērniem.

Pasaules poliomielīta diena šogad nāk uz papēžiem globālam GPEI līdzekļu devēju brīdim, ko kopīgi rīko Vācijas valdība un kas notika 18. oktobrī Pasaules veselības samitā Berlīnē, Vācijā. Šajā pasākumā pasaules sabiedrība atvēlēja 2,6 miljardus ASV dolāru globālajiem centieniem izskaust poliomielītu. Tas bija svarīgs pirmais solis un skaidra globālās solidaritātes zīme, lai nodrošinātu, ka tiek mobilizēti visi resursi panākumu sasniegšanai. Mēs visi gūsim vienādu labumu no pasaules, kas brīva no poliomielīta, tāpēc mums visiem ir skaidra atbildība palīdzēt to sasniegt. Kopā mēs beidzam poliomielītu!

Uzrunājot līdzekļu devēju pasākumu Berlīnē ar video starpniecību, Sadija, vakcinētāja no Nigērijas, sacīja: “Kopā mēs izbeidzam poliomielītu! Es darīšu visu, kas manos spēkos. Es ceru, ka arī jūs to darīsiet.” Pasaules poliomielīta diena ir ideāla iespēja sekot Sadijas piemēram, kā arī darīt visu iespējamo.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s