Rotaract Global Cleanup

Rotaract klubi šajās talkās ir aktīvi piedalījušies kopš Rotaract Riga dibināšanas 2015. gadā. Redzot, cik Latvija ir tīra salīdzinājumā ar citām valstīm, gribas nest mūsu lieliskās valsts mēroga talkas tradīcijas plašākā pasaulē.

Pirms diviem gadiem mēs nolēmām uzaicināt Rotaract draugus no visas pasaules sakopt savu vidi pirms EUCO Riga 2022 konferences.

Pērn šajā projektā piedalījās 38 Rotaract klubi no 31 valsts (5 kontinentiem).

Šogad mūsu mērķis bija lielāks, un tiešām mēs spējām sasniegt vairāk klubu. Kopumā 2023. gada aprīļa beigās piedalījās 70 klubi no 34 valstīm.

Interact klubi: 12
Rotaract klubi: 56
Rotari klubi: 2

Pirmo reizi Latvijas Rotaract klubu vēsturē esam izveidojuši dvīņu klubu starp Rotaract Riga Daugava un Rotaract Petaling Jaya (Malaizija). Turklāt mēs uzaicinājām mūsu jauno Interact Riga klubu piedalīties projektā, lai viņi aktīvi sasniegtu Interact klubus visā pasaulē. Vēlējāmies arī parādīt piemēru, kā Interact, Rotaract un Rotary klubi no visiem kontinentiem var apvienoties vienā projektā.

Šis projekts ir ļoti ilgtspējīgs, jo tas veicina tīru vidi un to ir iespējams veikt itvisur. Var piedalīties ikviens klubs, un tas ir ļoti iekļaujošs, klubiem nav nepieciešamas īpašas zināšanas vai ieguldījumi, un to var ātri noorganizēt kluba biedru starpā.

Ideja ir palīdzēt citu valstu Rotaract klubiem uzsākt valsts mēroga dabas uzkopšanas kustību. Esam priecīgi rādīt piemēru, cik veiksmīgi jau vairāk nekā divus gadu desmitus darbojamies Latvijā. Tas ir veids, kā mēs varam pozitīvi ietekmēt vidi un veicināt ideju par veselīgu garu tīrā vidē visā pasaulē.

Nākamā gada mērķis ir sasniegt 100 klubus.

Dalībvalstu saraksts: Brazīlija, Bulgārija, Čehija, Ēģipte, Igaunija, Etiopija, Somija, Francija, Vācija, Indija, Īrija, Itālija, Kirgizstāna, Latvija, Lietuva, Malaizija, Maroko, Nigērija, Ziemeļmaķedonija, Peru, Polija, Portugāle, Zālamana salas, Spānija, Šrilanka, Taizeme, Trinidāda un Tobāgo, Tunisija, Turcija, Tērksas un Kaikosas salas, AAE, Uganda, Amerikas Savienotās Valstis, Zimbabve.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s