Latvijā viesojas Rotary International prezidente

27. oktobra vakarā viesnīcas Rīdzene restorānā kuplā skaitā pulcējās gan mūsu Apgabala, gan kaimiņvalstu rotarieši. Svinīgajam pasākumam bija patiesi nozīmīgs iemesls! Savas Skandināvijas tūres ietvaros Latvijā viesojās 2022.-2023. gada Rotary International prezidente Dženifera Džounsa.

Foto: Gints Ivuškāns

Vakars noritēja pacilātā svētku gaisotnē. Ar iedvesmojošu uzrunu pie klātesošajiem vērsās RI prezidente, viesus priecēja dzīvā mūzika, vakara gaitā norisinājās Labdarības loterija un valdīja neviltots atkalredzēšanās prieks.

Foto: Gints Ivuškāns

Pārsteidzošs izrādījās fakts, ka šajā vakarā kopā bija Apgabalu gubernatori no visām trim Baltijas valstīm: Guntars Kniksts no Latvijas, Apgabala 2410 gubernators, lietuviete Jurgita Turuliene (Apgabala 1462 gubernatore) un Apgabala 1420 gubernators no Igaunijas Urmass Karleps.

Šo un citus momentus varēja iemūžināt fotogrāfijās, par ko fotogrāfs rūpējās visu vakaru. Vakara viesi ļoti labprāt arī izmantoja iespēju nofotografēties ar galveno viešņu, RI prezidenti, kura labprāt un ar smaidu to arī darīja.

Vakara laikā tika piešķirtas arī Pola Harisa Safīra atzinības ((Paul Harris Fellows Sapphire award), tās saņēma Astra Skrabāne (Ventspils Rotary klubs), Indra Kļaviņa (Talsu Rotary klubs) un Dace Stežkina (Rīga Rīdzene Rotary klubs). Atzinības piešķirtas arī Kārlim Tomsonam no Cēsu Rotary kluba un Anitai Ieriķei no Saldus Rotary kluba.

RI prezidentes vizītes laiks iekrita “Polio nedēļā”, tāpēc organizatori bija nolēmuši loterijas ienākumus novirzīt tieši šim mērķim, lai vēlreiz atgādinātu un aktualizētu poliomielīta problēmjautājumu. Jāsaka, šo ideju izdevās realizēt teicami, Rotary klubi loterijai ziedoja balvas, klātesošie aktīvi iegādājās loterijas biļetes, bet Rīgas Interact un Rotaract jaunieši nepagurstoši palīdzēja to tirdzniecībā. Vakara noslēgumā tika paziņots, ka šo vakariņu laikā End Polio programmai izdevās savākt tūkstoš eiro.

Foto: Valsts Kanceleja

RI prezidentes vizīte Latvijā ilga tikai pāris dienas, bet to laikā tika iegūts spilgts un paliekošs iespaids par mūsu Apgabala rotariešiem un mūsu valsti un 28. oktobra grafiks bija tik tiešām ļoti piepildīts. Jau agri no rīta Dž. Džonsa tikās ar Ministru Prezidentu Krišjāni Kariņu (te atrodamas fotogrāfijas), apskatīja un izstaigāja Likteņdārzu, kā arī Jēkabpilī apmeklēja Jēkabpils slimnīcas Perinatālo nodaļu, kuras izveide bija iespējama pateicoties rotariešu aktīvajam un pašaizliedzīgajam darbam.

Atvadoties Rotary International prezidente pateicās par sirsnīgo uzņemšanu un pauda cerību jau atkal visus satikt Melburnā, Austrālijā, Rotary Konvencijā.

Oficiālās fotogrāfijas apskatāmas un lejuplādējamas ŠEIT

RI prezidentes uzruna 27. oktobra pasākumā ŠEIT

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s