Noslēgusies Prime orchestra koncertturneja Ukrainas atbalstam

Ukrainas kolektīva “Prime Orchestra” koncertturneja Latvijā noslēgusies ar koncertu Jelgavā. Mēneša laikā mūziķi snieguši piecpadsmit koncertus, to peļņu paredzēts ziedot Ukrainas atbalstam.
Mūzikas kolektīvs “Prime Orchestra” no Harkivas, kurā neparastu simbiozi veido orķestris, rokgrupa, dīdžejs un solisti, izveidojies 2014. gadā, kad Krievija faktiski uzsāka karu Ukrainā. Pēdējos gados kolektīva darbību ierobežoja Covid-19 pandēmija, bet, kad šķita, ka koncerttūrēm atkal visi ceļi ir vaļā, Ukrainā atkal sākās kara darbība.

“Kad sākās karš, lielākā daļa [mūziķu] bija Harkivā. Mierīgi gulēja un pamodās no sprādzieniem. Joprojām galvā ir haoss”, atceras ģitārists, grupas muzikālais producents Aleksejs Horolskis.

Tā kā izceļošanai no Ukrainas bija jāsaņemt oficiālas valsts atļaujas, koncerttūri nācies pārcelt. Bet mūziķi, neraugoties uz trauksmes sirēnām un sprādzieniem, gatavojās koncertiem.

Orķestra diriģents Deniss Dorošenko stāsta: “Mēs izbraucām uz Ļvivu. Sākām meklēt, kur varētu mēģināt. [..] Dažus priekšnesumus mainījām, jo visi, īpaši vīrieši, nevarēja izbraukt, citi neizbrauca personisku iemeslu dēļ, bet mēs papildinājām sastāvu ar jauniem dalībniekiem, kas labi iekļāvās kolektīvā.”

Visu maiju apmēram 15 koncertos ukraiņu mūziķi, neraugoties uz saspringto situāciju pašu mājās, Latvijas skatītājiem demonstrēja savu talantu, enerģiju un nebeidzamo cīņas sparu.

Šobrīd mūziķi jau ir ceļā uz mājām, taču, kā uzsver orķestra diriģents, ne visiem tādas vairs ir: “Ir puiši, kuriem vairs nav kur atgriezties: Ziemeļdoneckā, Mariupolē… Viņiem nav, kur atgriezties, vienkārši nav vairs pilsētu.”

Paldies katram Latvijas rotarietim, kurš atsaucās un atbalstīja koncertturnejas izdošanos!

Informācijas avots: lsm.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s