24. oktobris – Vispasaules Poliomielīta diena

Rotary ir pasaulē lielākā organizācija, kas apvieno profesionāļus, kuri izmantojot savas prasmes un pieredzi dedzīgi strādā sabiedrības labā. Mūsu devīze ir “Pašaizliedzīgi kalpot”

36 000 klubos visā pasaulē ir vairāk nekā 1,2 miljoni Rotary biedru, tie īsteno projektus, kas risina tādus būtiskus jautājumus kā nabadzība, slimības, bads, analfabētisms un vide, gan vietējās kopienās, gan ārvalstīs.

1985. gadā Rotary aizsāka PolioPlus projektu un 1988. gadā palīdzēja izveidot Globālo poliomielīta izskaušanas iniciatīvu, kas šodien apvieno Pasaules Veselības organizāciju, ASV Slimību kontroles un profilakses centrus, UNICEF, Bila un Lindas Geitsu fondu un Vakcīnu aliansi Gavi, kas darbojas, lai imunizētu pasaules bērnus pret poliomielītu.

Poliomielīta gadījumu skaits kopš 1988. gada ir samazinājies par 99,9 procentiem un šķiet, ka šobrīd[i]pasaule stāv uz slimības izskaušanas sliekšņa. Tomēr realitāte rāda pretējo un šis darbs vēl nav beidzies.

Rotary šajos gados ir ieguldījis nu jau vairāk nekā 2,2 miljardus ASV dolāru un neskaitāmas brīvprātīgā darba stundas, lai paglābtu gandrīz 3 miljardus bērnu 122 pasaules valstīs. Visā pasaulē rotarieši strādā pie tā, lai piesaistītu papildu līdzekļus, tas savukārt ļauj sniegt tik ļoti nepieciešamo operatīvo palīdzību, atbalstu medicīnas personālam, laboratorijas aprīkojumu, izglītojošus materiālus veselības aprūpes darbiniekiem, kā arī bērnu vecākiem.

Mēs zinām:

No poliomielīta brīva pasaule ir iespējama, bet mēs to varam sasniegt tikai kopīgi rīkojoties!

Uzzini vairāk par mums un paveikto poliomelīta izskaušanā: endpol.io/wpd

Iesaisties un ziedo: endpol.io/give


 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s