Mikroskopi mazajiem pētniekiem

Cēsu Rotary klubs maija beigās īsteno projektu “Mikroskopi mazajiem pētniekiem” dāvinot rokas mikroskopus visām Cēsu novada pirmsskolas izglītības iestādēm (PII). Projekta moto: “Mēs redzēsim vairāk!”

Cēsu Rotary kluba prezidente Māra Majore – Linē stāsta: “Bērni ir radoši un viņos ir neremdināma interese par to, kas notiek dabā. Viņi vēlas izprast atbildes uz lielajiem jautājumiem – “Kā? Kādēļ? Kādā veidā? Kur?” un daudziem citiem. Šo zinātkāri noteikti ir vērts atbalstīt un pastiprināt, lai jaunā paaudze veidojas zinoša, motivēta un ar daudzpusīgām interesēm. Mūsu projekta mērķis ir bērnos rosināt interesi par pētniecību un zinātni. Zinām, ka pirmsskolas izglītības iestādēs tiek ieguldīts liels darbs, lai bērni būtu zinoši par norisēm dabā. Ar šo dāvanu vēlamies sniegt atbalstu pedagogiem un bērniem, lai viņiem kopā ir vēl radošākas un interesantākas nodarbības.

Ar rokas mikroskopiem, kurus dāvinām, ir ērti darboties un var redzēt 20 – 60 reižu palielinājumā. Lieliski var pētīt šķiedras, dažādus materiālus, lapas, ziedlapas, kukainīšus, virsmas. Domājam, ka visnoderīgākie šie mikroskopi būs bērniem, kuri gatavojas mācību uzsākšanai skolā.”

Dāvana tiek nogādāta visām Cēsu novadā esošajām 11 pirmskolas izglītības iestādēm vai speciāli izveidotajām pirmsskolas izglītības grupām (Cēsu pilsētas 1. PII, Cēsu pilsētas 3.PII, Cēsu pilsētas 4.PII, Cēsu pilsētas 5.PII, Līvu PII Krīvos, Cēsu 2. pamatskolas PII grupiņas, Rāmuļu pamatskolas PII grupiņas, Cēsu Jaunās pamatskolas pirmsskolas grupas, Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Pīlādzītis” grupas, Cēsu Bērzaines pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas, Cēsu Pilsētas vidusskolas pirmsskolas grupa). Saņemto mikroskopu skaits PII atšķiras, ņemot vērā grupu skaitu. Kopējais iestādēm uzdāvināto rokas mikroskopu skaits ir 33.

Pirmie dāvinājumu saņēma Cēsu pilsētas 4.PII, jo rokas mikroskopu dāvināšanas projekts aizsākās uzklausot 4.PII audzinātāju – Sabīnes Kalniņas un Andželas Ozoliņas-Vīksnes – radošās idejas. Audzinātājas vērsās pie Cēsu Rotary kluba, ar lūgumu atbalstīt kādu no ierosmēm tehnoloģiju iegādē 4.PII grupiņām. Ierosinājums izvērtās brīnišķīgā un iedvesmojošā rotariešu projektā!

Cēsu Rotary klubs saka lielu paldies Cēsu uzņēmumam – SIA “Vanags un partneri” par finansiālu atbalstu projekta “Mikroskopi mazajiem pētniekiem”īstenošanai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s