Ventspils Rotary klubam 20 gadi

Latvijas Republikas svētku nedēļā, līdzās domām par savu valsti, par tās tapšanas vēsturi un iespējām, ko ir devusi atgūtā brīvība, Ventspils Rotary klubs atzīmēja savus nu jau 20 darbības gadus!

Jubilejas ir tās reizes, kad ģimene sapulcējas vienkop un priecājas par iespēju vienam otru satikt, novērtēt aizgājušo gadu veiksmes un padarītos darbus. Ir lepni par ģimenes locekļu radošo garu un stipro gribu. Ventspils Rotary klubs arī līdzinās vienai čaklai, draudzīgai un radošai ģimenei, kura savas pastāvēšanas laikā var atskatīties uz daudz labiem darbiem. Darbiem, kas palīdzējuši vientuļajiem un slimajiem, iedvesmojuši jaunos un talantīgos, atjaunojuši aizlaistus un nekoptus vides nostūrus. Tas ir devums, kas nekad nebeidzas un turpina ietekmēt gan pašu rotariešu, gan sabiedrības dzīvi.

Rotary kustības vadmotīvs skan: Pašaizliedzīgi kalpot! Šie vārdi met izaicinājumu un paver iespēju. Šo divdesmit gadu laikā Ventspils rotarieši ir atbalstījuši Ugāles ērģeļu restaurācijas darbu, jau 17 gadus ar savu pienesumu piedalās Zupas virtuves darbības nodrošināšanā. Visu savas darbības laiku Ziemassvētkos apciemojuši un ar veltēm iepriecinājuši vientuļos bijušos kultūras un izglītības darbiniekus. Jau 10. gadu uz valsts svētkiem 80 līdz 100 pārtikas paciņas ar kafejnīcas “Betānija” saimnieces Elitas Lapiņas palīdzību nonāk pie trūcīgajām ģimenēm un vientuļiem pensionāriem. Atbalsta centram ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” Ventspils rotarieši kopā ar Zviedrijas Rotary klubiem sarūpēja speciālo mūzikas instrumentu komplektu, bet kopš 2008. gada 10 gadus Ventspils ielās bija redzams specializētais autobusiņš ar Rotary emblēmu, kas paredzēts cilvēku ar īpašām vajadzībām pārvadāšanai.

Katras valsts stiprums un nākotnes uzplaukums ir tās bērnos un jauniešos, kuri attīsta savas prasmes un izrāda vēlmi pilnveidoties. Jaunie, talantīgie, mērķtiecīgie jaunieši  – Liene Kinča, Paula Šūmane, Arvīds Keinis, Juris Jope savulaik ir bijuši Rotary kluba viesi un saņēmuši finansiālu atbalstu sava talanta spodrināšanai. Šobrīd viņi jau daudz sasnieguši un joprojām ir kluba draugi.

Jau otro gadu Ventspils Rotary kluba uzmanības centrā ir atbalsts vecākiem un bērniem ar aukslēju šķeltni. Tas ir projekts, kas aptver visu Latviju un brīdī, kad pasaulē ir nācis bērniņš ar šādu veselības problēmu, ventspilnieki apmaksā medmāsu darbu, kuras steidzas palīdzēt māmiņām pareizi barot un kopt šādu bērniņu. Vissvarīgākais pirmajos mēnešos bērna aprūpē ir krūts barošana. Un tas ir tas, ko speciāli apmācītas medmāsiņas māca šo īpašo bērnu māmiņām.

Kopīgi svētki, kopīgs darbs un kopīgs ceļš, lai mainītos, lai ieraudzītu. Lai satiktos ar šo daudznozīmīgo pasauli, kura piedāvā bezgalīgas iespējas. Nepalikt malā, bet atvērt savu sirdi tur, kur visvairāk kāds to gaida. Paldies visiem Ventspils Rotary kluba sadarbības partneriem, ziedotājiem un atbalstītājiem. Kopā turpināsim šo ceļu, dzirdot, redzot un jūtot.

 

Informācija:

Iveta Lāce, Ventspils Rotary kluba viceprezidente

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s