Draudzības apmaiņa ar rotariešiem no Filipīnām


Esam aizvadījuši kārtējos viesus – Rotariešus no Filipīnām, kas mūsu apgabalā viesojās no 29.maija līdz 8.jūnijam.

Varam droši apgalvot, ka Rotary draudzības apmaiņa ir brīnišķīga programma, kas domāta mums rotariešiem. Mēs varam doties iepazīt jebkuru pasaules valsti un atrast sev jaunus draugus. Un ceļojumā nav jādodas vienam, bet līdzi var doties arī dzīvesdraugs.

Abpusēju draudzības apmaiņu programma nodrošina dalībniekiem iespēju iepazīt citu valstu vēsturi, kultūras vērtības, dabu un cilvēkus. Uzturoties rotariešu mājās, apmeklējot viņu klubus un piedaloties pasākumos, uzzinām daudz kā jauna un kļūstam par labiem draugiem.

Pirms dažām nedēļām Latvijā un Zviedrijā atbildes vizītē ieradās rotarieši no Flipīnām. Viņi pārstāvēja 2850 Rotary apgabala septiņus dažādus klubus.

Viesiem bija sagatavota īpaša vizītes programma, lai viņi labāk iepazītu mūsu zemi un tās cilvēkus. Bijām izvēlējušies parādīt gan galvaspilsētu Rīgu, gan Kuldīgu, gan Jūrmalu, gan Bauskas un Rundāles pilis, gan Siguldu un Turaidu, gan Ērgļus. Filipīnieši apmeklēja Saeimu un Zinātņu akadēmiju, kur tika iepazīstināti ar latviešu tautas tērpiem, mūzikas instrumentiem, kā arī redzēja un dzirdēja folkloras kopu. Viņi iepazina arī mūsu pirts tradīcijas. Viesi tika aizvesti arī uz ikgadējo gadatirgu Brīvdabas muzejā, uz Jēkabpili un Likteņdārzu Koknesē. Filipīnu rotarieši bija sajūsmā par gadatirgus krāšņumu un bagātīgo amatniecības darinājumu klāstu, un iegādājās dāvanas tuviniekiem.

Mums bija iespēja viesiem parādīt arī Latvijas rotariešu labos darbus – Salaspils Rotary kluba kopā ar Vācu rotariešiem projektu – liftu Ērgļu pansionātā un Rīgas Rotary kluba projektu – „Tiltiņu” Likteņdārzā. Likteņdārzs viņus aizkustināja tik ļoti, ka viesi nolēma arī veikt ziedojumu, apmaksājot katrs savu bruģakmeni Likteņdārza draugu alejā.   

Bet kā Jūs visi labi zināt, bez atbalsta nekas nevar notikt. Esam ļoti pateicīgi Latvijas rotariešiem: Ludmilai Jansonei, Inai un Modrim Resčevskiem, Jānim Verlim ar kundzi, Guntaram Knikstam ar kundzi, Maijai Kūlei ar kungu un Gvido Liepiņam ar kundzi, Mairitai Solimai, Terēzai Strautai, Larisai Mirošnikovai, Mihailam Šlujevam un daudziem, daudziem citiem rotariešiem un arī ne rotariešiem.

Īpaši vēlamies pieminēt apgabala gubernatora Ulfa Gustafssona atbalstu, kā arī liels paldies Zviedrijas koordinatorei Agnetai Vesterdālai un Norčepingas Louis de Geer Rotary klubam, kas nodrošināja viesu uzņemšanu dažas dienas Zviedrijā

Maija Līne

RFE koordinatore

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s