Rotary draudzības apmaiņa 2018.gadā

Pirms vairākiem mēnešiem no 2018.gada 9. līdz 20.februārim notika kārtējā mūsu apgabala Rotary draudzības apmaiņas (RFE) vizīte. Šoreiz RFE grupas galamērķis bija Filipīnas, kuras apmeklēt bija laipni uzaicinājis Rotary 3850. apgabala gubernators Jundads Legisladors.

Šis Rotary apgabals atrodas Filipīnu dienvidrietumos un aptver 12 provinces un 7 salas (no 7000 salām, kas veido Filipīnas). Šajā apgabalā ir 53 Rotary klubi, kuros ir 1200 rotariešu.

Mūsu apgabala grupā bija pārstāvēti pieci Latvijas Rotary klubi – Rīgas, Jēkabpils, Rīgas Hanzas, Salaspils un Rīgas Rīdzenes. 10.februāra rītā Bokolodas lidostā Filipīnu rotarieši sagaidīja grupu no Latvijas (ar eksotiskiem dejotājiem – bija sākušies svētki) un sākās grupas brīnišķīgais ceļojums.

Vizītes laikā Latvijas rotarieši apmeklēja vairākas pilsētas – Iloilo, Antike, Rohas, Borakaju, u.c., piedalījās piecu Rotary klubu sēdēs un prezentēja mūsu 2410. apgabalu, Latviju, savus klubus, pie tam vairākas klubu sēdes bija apvienotās, kurās piedalījās rotarieši no vairākiem klubiem. Atgriežoties Latvijā tika pārvesti 13 klubu vimpelīši.

Filipīnās grupas pārstāvji tika uzņemti rotariešu ģimenēs, kas ļāva tuvāk iepazīt viņu sadzīvi un tradīcijas. RFE grupa apmeklēja vairākas vēsturiskas mājas un senas katedrāles, interesantu dabas parku Makbukalā ar 7 ūdenskritumiem, vulkāniskos karstos avotus un pat gaiļu cīņas, kā arī nobaudīja filipīniešu delikatesi – vārītu pīles olu „balūt”. Bet ceļojuma pēdējās dienas rada iespēju pabaudīt jūru un sauli par „paradīzes pludmali” sauktajā Borakajas salā.

Nobeigumā gribam teikt, ka šādi braucieni ir ļoti noderīgi – tie bagātina mūs, dod jaunu pieredzi. Ir lieliski iepazīt rotariešus citā pasaules malā un apjaust, cik mēs esam līdzīgi, vienādi domājoši, draudzīgi un atvērti. Un tas ir Rotary kustības spēks – sajust, ka visur esam gaidīti un kopā varam darīt labas lietas.

Novēlam katram rotarietim izbaudīt šo neaizmirstamo pieredzi!

Maija beigās viesi no 7 tūkstoš salu zemes Filipīnām tiek gaidīti ciemos pie mums Latvijā. Šobrīd norit intensīva sagatavošanās viesu uzņemšanai, programmas izstrādāšana. RFE grupai būs iespēja arī apmeklēt Zviedriju.

* Savukārt š.g. 10. maijā uz 6720. Rotary apgabalu Viskonsinas štatā, Amerikā (Lakrosa, Madisona, Dellsa, u.c.) dosies vēl viena Rotary draudzības apmaiņas grupa no mūsu apgabala, kurā būs pārstāvji no Ventspils, Rīgas, un Ogres Rotary klubiem. Pāris dienas grupa uzturēsies Čikāgā, pilsētā, kurā pirms 113 gadiem dzima Rotary kustība. Grupa, pirms doties tālāk uz Viskonsinu. apmeklēs gan Rotary galveno mītni Evanstonā, gan iepazīsies ar Čikāgas ievērojamākajām vietām. Vēlēsim viņiem jauku ceļojumu un daudz jaunu draugu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s