Rotariešu atbalsts atklātajai skolēnu matemātikas olimpiādei “Atvērtā Kopa”

2017.g. 15. decembrī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas aulā notika ikgadējās, jau 14. Atvērtās Kopas olimpiādes uzvarētāju apbalvošana. Tradīciju organizēt komandu matemātikas olimpiādes aizsāka Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Dace Andžāne 2003. gadā. Šī ideja aizrāva arī vairākus no pirmajiem dalībniekiem – Andi Orbidānu, Edgaru Jākobsonu, Mārtiņu Kāli un Renāru Freidensonu, kuri nākamajā gadā pievienojās organizēšanai un kopš 2004. gada mainīgā sastāvā katru gadu ir organizējuši komandu olimpiādi. Sākotnēji tajā piedalījās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, bet 2006. gadā – arī Rīgas Franču liceja, Rīgas 3. vidusskolas, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un citu skolu skolēni. Kopš 2009. gada olimpiādē piedalās arvien lielāks skaits skolu.

Šogad olimpiādē piedalījās 274 komandas no 43 Latvijas skolām, kopā 1918 7. – 11. klašu skolēnu. Jau otro gadu pēc kārtas Atvērto Kopu organizē un vada jauna brīvprātīgo grupa no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, skolēni un arī absolventi – Toms Šusts, Reinis Cirpons, Maija Priedniece, Elīza Gaile, Ingus Pretkalniņš u.c. Jaunieši paši sastāda uzdevumus katrai klašu grupai, izsūta tos skolām. Olimpiāde visās skolās notiek vienlaikus, tās norisei katrā skolā seko vietējie skolotāji. Organizatoru komanda savāc komandu darbus, novērtē rezultātus un nominē labākās komandas katrā klašu grupā. Olimpiāde noslēdzas ar apbalvošanas ceremoniju.

Apbalvošanas ceremonijā parasti piedalās arī kāds interesants lektors, kurš skolēniem populārzinātniski pastāsta par kādu matemātikas praktiska pielietojuma sfēru, tā stiprinot viņos interesi par šo mācību priekšmetu. Šogad tas bija Rīgas Hanzas Rotari kluba biedrs, LU Datorikas fakultātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Andris Ambainis, kurš skolēniem pastāstīja par kvantu datoriem, to spējām un pielietojumu nākotnē.

Atvērtās Kopas olimpiādi jau vairākus gadus atbalsta  Rīgas Hanzas Rotari klubs, finansējot olimpiādes balvu fondu – zīmuļus, pildspalvas, krūzītes un T-kreklus ar Atvērtās kopas logo, kā arī intelektuālās spēles no SIA Brain Games, kuras šī kompānija daļēji sponsorē, piešķirot lielu atlaidi pirkumam.

Pasākumu atklāj Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Toms Elvijs Šusts

Akadēmiķis Andris Ambainis stāsta par kvantu datoriem

Viena no olimpiādes uzvarētāju komandām ar diplomiem un balvu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s