Rotary padara šo pasauli labāku – iedvesmojoši projekti februārī

Peru


Činčas Rotary kluba biedri šajā martā atvērs jaunu paplašinājumu patversmei, kurā atrodas riskam pakļautas meitenes vecumā no 5 līdz 17 gadiem.

Monika Aviles, kluba bijusī prezidente stāsta: “Meitenēm, starp kurām ir vardarbības upuri un arī tādas, kuras pametušas savas ģimenes, ir nepieciešama milzīga psiholoģiskā palīdzība.

Pirmo patversmes ēku ar 30 iedzīvotāju ietilpību klubs atvēra jau 2000. gadā. Un jau pavisam drīz patversmē dzīvojošo meiteņu skaits vairāk nekā divkāršojās.

Sākot ar 2018. gadu, klubs uzsāka patversmes paplašināšanu, kur katra korpusa celtniecībai tika novirzīti aptuveni 35,000 USD. Trīs jaunie korpusus bija iespējams uzcelt arī pateicoties Flavilas Rotary kluba (Šveice) un Rotary Apgabala 2000 (Lihtenšteina un Šveice).

Amerikas Savienotās Valstis, Hovela

Dienvidu Mičiganas teiksma stāsta par klejotāju, kurš kādam dārzniekam uzdāvinājis īpašas melones sēklas.

Un šobrīd plašus svētkus, kas veltīti šai īpašajai Hovelas melonei vietējie iedzīvotāji svin nu jau 63 gadus svētkiem, kas notiek jau 63. gadu.

Hovelas Rotary klubs pilsētas svētkos piedalījās pārdodot saldējumu ar šīs vietējās melones garšu.

Šis 40 biedru klubs nedēļas nogales gadatirgū pārdevis patiesi ievērojamu apjomu: 7,000 saldējumu porcijas un 1,500 pusgalonu lielus konteinerus

Vairāk nekā 100 cilvēku, gan rotarieši, gan Hovelas vidusskolas Interact kluba biedri, kā arī skolas sporta komandas iesaistījās, lai palīdzētu.

Rezultātā tika iegūti 30,000 USD stipendijām, kas paredzētas vietējām jauniešu programmām un citiem vietējas nozīmes projektiem.

Sandijs Kortess, Hovelas Rotary luba prezidents priecīgi piezīmē: “Mūsu saldējums ir tik populārs, ka neatkarīgi no tā, kad mēs to pārdosim, rinda būs vienmēr! Cilvēki ir kā traki pēc tā.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s