Rotary projekti visā pasaulē

Atskatoties uz 2022. gadā izdarīto, Rotary Internatioanl piedāvā ieskatu Rotary kluba paveiktajā

Amerikas Savienotās Valstis

Visā pasaulē tiek pārstrādāti tikai 17 procenti elektronisko atkritumu un mazāk nekā 5 procenti ierīču, kas satur litija jonu baterijas, lai gan to ķīmiskie elementi piedāvā “gandrīz bezgalīgas pārstrādāšanas ciklu”, norāda Redwood Materials. Visa 2022. gada garumā vairāki ASV Rotary klubi sadarbībā ar Nevadā bāzēto akumulatoru pārstrādātāju tika organizējuši īpašus nodošanas punktus, kuros nodot nevajadzīgos mobilos tālruņus, klēpjdatorus, barošanas blokus, elektriskās zobu birstes un vēl citas ierīces.

Klarija Noleta (Clari Nolet), Kalifornijas Los Altos Rotary kluba Vides ilgtspējas rīcības grupas valdes locekle saka “Mēs risinam vides drošības un saglabāšanas jautājumus palīdzot iedzīvotājiem atbrīvot atvilknes no nevajadzīgām lietām.”

Kanāda

Oukvillas, Rietumoukvildas, Oukvildas Trafalgar kluba un Ontario Rotary kluba biedri septembrī sasaiņojuši vairāk nekā 1,000 iepakojumu ar graudiem nosūtīšanai uz dabas katastrofā cietušajām Karību jūras reģiona valstīm. Lai to paveiktu, rotariešiem nācies pārbērt graudus no lieliem maisiem īpašās tvertnēs, manuāli tos sasvērt 1 mārciņas apjomos. Parasti šo uzdevumu paveic divas darbinieku maiņas piecu cilvēku sastāvā, bet rotarieši to paveikuši tikai pāris stundās. Oukvillas kluba biedri ir apņēmušies brīvprātīgi ik mēnesi noorganizēt šādu rotariešu darba grupu GlobalMedic, labdarības organizācijā, kas koncentrējas uz ātru reaģēšanu uz katastrofām visā pasaulē.

Portugāle

Labdarības gājieni ir viens no tradicionālajiem līdzekļu vākšanas veidiem Rotary klubos, bet Silves Rotary klubs to realizējis īpaši ievērojami. Kluba biedri nogājuši 75 jūdžu garo St. James ceļu (portugāļu val. – Caminho de Santiago), kas ir sešu dienu brauciena attālums no Valensas Portugālē līdz grandiozajai Santjago de Kompostelas katedrālei Spānijā. Klubs izmantoja sociālos medijus, lai vāktu līdzekļus, kā arī publicējuši ziņas un attēlus visa maršruta garumā.

Gājiena laikā rotariešiem savākuši aptuveni 14,000 USD, kas tiks ziedoti ar autismu un Dauna sindroma slimo bērnu maņu attīstības telpas un dārza iekārtošanai Silves de Sul skolā Armação de Pêra. Projekta laikā svētceļnieku gaitām līdzi sekojuši arī skolnieki, viņi arī sūtījuši rotariešiem rotaļlietas kā skolas talismanus, lai tos uzmundrinātu un iedvesmotu.

Kosova

Pejas Rotary klubs pilsētas 21. gadadienā atklājis 11. septembra traģēdijas memoriālu “Atcere un Draudzība” (Memory and Friendship). Klubs, tā biedri, vietējie uzņēmumi un privātpersonas projektam ziedojuši finanses un materiālus vairāk kā 30,000 USD apmērā. “Tomēr jāsaka, ka memoriāla patiesā vērtība ir neizmērojama,” atzīst kluba prezidents Arbērs Aslani (Arbër Asllani).

Memoriāla centrālais elements – tērauda sija no dvīņu torņu drupām, ko ziedojis Ņujorkas pilsētas ugunsdzēsības departaments – esot bijis obligāts. Ideja to veidot radusies izpētot šādus memoriālus visā pasaulē un atklājot, ka Dienvidaustrumeiropā nav atrodams neviens. “Kā zināms, Ņujorka atrodas gandrīz 7 400 kilometru attālumā no mums,” savā uzrunā iesvētīšanas ceremonijā sacījis Pejas Rotary kluba prezidents, “bet tajā konkrētajā dienā, 11. septembrī, savās sajūtās bijām daudz tuvāk ņujorkiešiem, jo traģēdija vieno cilvēkus.”

Vairāk iedvesmojošu stāstu par rotariešu paveikto lasāms Rotary International blogā Rotary Voices.

/info http://www.rotaryinternational.org/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s