Ukrainas kara bēgļi Cēsīs saņem jauku dāvinājumu

Cēsu Rotary klubs savā pilsētā patvērumu radušajiem Ukrainas kara bēgļiem nodevis Ziemeļvācijas Rotary apgabala klubu sūtītu dāvinājumu. To pats personīgi atveda Vācijas Kiel-Düsternbrook kluba biedrs Hennings Krāmers (Henning Kramer).

Lielais kravas auto izrādījās pilns ar visdažādākajām praktiskām un nepieciešamām lietām, piemēram, dušas želejām, zobu pastām, plediem, veļu, apaviem, spilveniem, veļas pulveriem, pannām, katliem un vēl un vēl.
Ziemeļvācijas apgabala Rotary klubi ieguldījuši lielu finansējumu mantu iegādē un transportēšanā un arī vairāki Latvijas Rotary klubi piedalījās ar līdzfinansējumu. Dāvanu saņemšanu Latvijā koordinē Rīgas Rotary kluba biedre Inese Priedniece, kura neslēpa prieku par bagātīgo dāvinājumu, kas palīdzēs ukraiņiem dažādās Latvijas vietās.
Mantas saņemtas arī Jelgavā, Rīgā, Ķekavā, Valkā, Gulbenē un Daugavpilī. Šomēnes vairākās pilsētās, tajā skaitā arī Cēsīs, plānots saņemt dāvinājuma otro daļu, kurā paredzēti arī pārtikas produkti, turklāt tad dāvanas tiks nogādātas arī Saldū un Bauskā.


Latvijas un Ziemeļvācijas rotarieši sadarbojas jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, un viens no ilgadējiem sadarbības partneriem ir arī Hennings Krāmers. Sadarbība un tuvas saiknes arī ir bijis pats idejai sagatavot dāvanu sūtījumu ukraiņiem, kuriem šobrīd neklājas viegli.

Cēsu Rotary kluba 2022./2023. gada prezidente Māra Majore-Linē atzīst: “Skumjas un pārdzīvojumus, kādi ir Ukrainas kara bēgļiem, mazināt nav iespējams, bet svarīgs ir emocionālais atbalsts un tas, ko varam katrs no mums ir pasniegt roku un palīdzēt tiem, kuriem neklājas viegli. Šis Rotary dāvinājums ir skaists piemērs tam, ka pasaule tiešām “sadodas rokās”, jo dāvanas no Vācijas ar lielu mīlestību ir atceļojušas uz Latviju, lai sasniegtu tieši Ukraiņus, kuri šobrīd ir tālu no mājām un visa, kas tiem ir bijis. Daudziem ir ļoti sarežģīta situācija un šobrīd noder pat visvienkāršākais atbalsts un palīdzība. Cēsu Rotary klubs ar lielu mīlestību veiks mantu izdali Ukrainas bēgļiem, ņemot vērā padomus no brīvprātīgajiem, kuri strādā ar bēgļiem, kā arī Cēsīs esošā Ukrainas atbalsta info centra.”


Palīdzības kravu Cēsīs sagaidīt bija ieradies kupls skaits viesu – gan Cēsu Rotary kluba biedri, gan rotarieši no Rīgas Rotary, Rīgas Hanzas Rotary kluba, Gulbenes Rotary kluba un Cēsu Ukrainas atbalsta info centra. Ar mantu izkraušanu palīdzēja arī ukraiņu puiši.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s