Saldus Rotary kluba veltījums pilsētas Goda pilsonim – dzejniekam Mārim Čaklajam

Ar svinīgu pilsētvides objekta atklāšanu, noslēdzies Saldus rotariešu projekts  “Pilsētvides objekta izveide’’.

Ieceres mērķis, izveidojot multifunkcionālu vides objektu, iemūžināt izcilā novadnieka un Saldus Goda pilsoņa Māra Čaklā atstāto nemateriālo mantojumu. Paralēli tam arī veicinot Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pilsētas tūrisma pakalpojumu klāsta paplašināšanu.

Vides objekts dod iespēju gan saldeniekiem, gan pilsētas viesiem iepazīties ar dzejnieka atstāto mantojumu – tas apskatāms un arī saklausāms jaunajā vides objektā.

Tas veidots kā krēsls ar mazgājamo bļodu, kurā aplūkojama pilsētas karte un nelielu strūklaku tajā. Piemiņas vietas mākslinieks strādājot pie ieceres esot iedvesmojies no dzejnieka dzimtajai pilsētai – veltītā dzejoļa “Dzejolis par to, kas sanāk”.

“Vajag paņemt mazgājamo bļodu,
Nolikt diben
ā tirgus laukumu,
Bazn
īcu kādu, pāris skolu,
K
ādu pieminekļa augumu,

Iedot siltumu cilvēku elpām,
Iedot vi
ņiem gaismu un maldus,
Likt piedzimt Rozent
ālam, –
Un izn
āks Saldus….”

  Viss dzejolis izlasāms jaunatklātajā vides objektā. Tajā ir iespēja arī noklausīties citus Māra Čaklā dzejoļus un dziesmas ar dzejnieka vārdiem.

  Ideja par vides objektu radās jau kādu laiku atpakaļ, bet līdz galam to realizēt varēja, pateicoties Atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu fonda finansējumu, piesaistot Saldus novada pašvaldības un privāto sponsoru līdzekļus.

 Projekta realizācijā vislielāko paldies jāsaka kluba projektu vadītājai Sandrai Plociņai un tā idejas autoram Aidim Heringam.

Mākslinieks: Egils Mednis, idejas īstenotājs – IK”EM DIZAINS”.    

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s