Jēkabpils reģionālajai slimnīcai – trīs jauni inkubatori jaundzimušajiem

Jēkabpils reģionālā slimnīca regulāri saņem atbalstu no Rotary klubiem, un šobrīd ir īstenots jau ceturtais Rotary projekts, kura laikā palīdzība sniegta slimnīcas Perinatālās aprūpes centram.

Centrs saņēmis dāvinājumu no Rotary klubiem – trīs jaunus inkubatorus priekšlaikus dzimušiem bērniem un dzirdes skrīninga ierīci, ar kuru jaundzimušajiem pārbauda dzirdi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, drošības nolūkos filmēt nodaļā netika ļauts.

“17.novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Priekšlaikus dzimušo diena, un tieši šinī dienā mēs saņēmām trīs jaunus inkubatorus,” stāsta Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centra vadītāja Inguna Kalēja. “Tie ir laba līmeņa inkubatori, kas nodrošinās gan pietiekošu siltumu, gan mitrumu priekšlaikus dzimušiem bērniem. Tagad mēs varēsim nomainīt tos inkubatorus, kas mums ir no nodaļas atvēršanas dienas, no 1995.gada.”

Projekta idejas autori un iniciatori ir Rīgas Rotary kluba pārstāve Inese Priedniece un Lindesbergas Rotary kluba Zviedrijā pārstāvis – Anders Svensons. Jēkabpils reģionālajai slimnīcai ir ilgstoša sadarbība ar Rotary klubiem. Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, slimnīca jau vairākkārt ir saņēmusi jaunu aparatūru un iekārtas, kas nepieciešamas pilnvērtīgai ārstniecības pakalpojumu sniegšanai. Šī projekta izmaksas ir aptuveni 60 tūkstoši eiro, bet četru projektu laikā kopumā Jēkabpils Perinatālās aprūpes centram Rotary klubi saziedojuši apmēram 300 tūkstošus eiro.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola stāsta: “Šovasar Jēkabpils pilsētas dome nolēma sadarbībā ar Rotary klubu līdzfinansēt inkubatoru iegādi mūsu Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālajai nodaļai. It sevišķi lielu paldies sakām Rīgas Rotary kluba vadītājai Inesei Priedniecei. Esam sagaidījuši dāvanu. Vēl ir gaidāms arī naudas ziedojums un bērnu apģērba ziedojums. Krava jau ir ceļā uz Jēkabpili.”

Naudas ziedojums 800 eiro apmērā paredzēts slimnīcas Dzemdību nodaļai – jaundzimušo pūriņa iegādei tām ģimenēm, kurām tas visvairāk nepieciešams. Projektā piedalījās un līdzekļus ziedoja Rotary klubi no Latvijas, Zviedrijas, Lietuvas, Somijas un ASV. Savukārt bērnu apģērbu ziedoja zviedri. Projektā ar savu līdzfinansējumu piedalījās arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

informācijas avots: http://jekabpilslaiks.lv/

Projekta atbalstītāji:

Latvija: Rīgas Rotary klubs, Rīga Rīdzene Rotary klubs, Jēkabpils Rotary klubs,

Lietuva: Rokiški Rotary club; 

Zviedrija: Lindesberg Rotary club; Arboga Rotary club; Degefors Rotary club; Fellingsbro Rotary club; Filipstad Rotary club; Hallefors-Grythyttan Rotary club; Kalskoga-nobel Rotary club; Nora Monsteras Kalmar 

ASV: Wissconsin Dells Rotary club; North-West Oklahoma City Rotary club;

Somija: Lieto Vanhalinna Rotary club; Sophia Andersson

Iesaistītie Rotary apgabali: D2410; D2340; D1410; D5750

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s