Valkas Rotary klubs sniedz atbalstu Neatliekamas medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

Tikai tad, kad cilvēku piemeklē veselības sarežģījumi un ir jāizsauc ātrā palīdzība, kura sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, spējam novērtēt mediķu darbu. Arī pašlaik, kad Latvijā plosās jau otrais COVID-19 pandēmijas vilnis, mediķi strādā paaugstinātos spriedzes apstākļos. Lai kaut nedaudz atvieglotu viņu ikdienu un ļautu izbaudīt atpūtas mirkli, malkojot aromātisku kafiju, Valkas Rotary klubs ātrās palīdzības šoferīšiem un medicīniskajam personālam sagādāja šo iespēju. Kopumā ar kafiju tiek iepriecināti 28 darbinieki.

Valkas Rotary kluba prezidents Ainārs Zābers izdevumam “Ziemeļlatvija” pastāstījis, ka kluba biedri, pārrunājot, kam dāvināt sadarbības partneru – Rīgas Rotary kluba kopā ar Zviedrijas partneriem – sarūpēto dāvanu – 32 pakas maltās kafijas, lēmuši, ka jāturpina atbalstīt vietējie mediķi, kuri diendienā sastopas ar situācijām, kurās ne tikai ātri jāreaģē, bet arī uz slimnīcu jānogādā ar “Covid-19” inficēti pacienti.

Šī ir jau otrā reize šogad, kad Valkas Rotary klubs atbalsta mediķus. Pirmajā reizē rotarieši ātrās palīdzības šoferīšiem un medicīniskajam personālam sarūpēja siltas pusdienas no bistro “Jumis”. Mediķi siltas pusdienas baudīja visu maiju.

Valkas Neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta vecākā ārsta palīdze Ināra Berežaņina ir priecīga par patīkamu pārsteigumu. Vecākā ārsta palīdze stāsta, ka reizēm ātrās palīdzības brigāde saņem tik daudz izsaukumu, ka neatliek laika kārtīgi paēst. Tādās reizēs termokrūzēs līdzi tiek paņemta kafija. Darba vietā iespējams uzvārīt ūdeni, kafijas automāta gan neesot. Mediķe atzīst, ka šāda uzmanība liek sapurināties un atbildīgi turpināt darbu izvēlētajā profesijā. I. Berežaņina lepojas, ka šajā saspringtajā periodā – gan pavasarī, gad pašlaik – neviens no Valkas brigādes 28 darbiniekiem nav aizgājis no darba vai paņēmis darba nespējas lapu. Visi turpina darbu un vajadzības gadījumā steidzas palīgā arī uz Valmieru, Rūjienu vai Mazsalacu. I. Berežaņina atzīst, ka, salīdzinot ar pavasari, pašlaik daudz vairāk cilvēku slimo ar “Covid-19”. Slimības gaita ir dažāda – arī smaga. Mediķe aicina iedzīvotājus atbildīgi izturēties ne tikai pret savu, bet arī citu cilvēku veselību, ievērojot noteiktos drošības pasākumus.

/Sagatavots izmantojot www. ziemellatvija. lv publicēto informāciju/

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s