Cēsu Rotary klubam 20!

Piezemēti, atbilstoši mūsdienu prasībām un iespējām Cēsu Rotari kluba biedri sapulcējās uz savas pastāvēšanas divdesmitās gadskārtas svinībām. To ievadīja trīs topošo mūziķu, Cēsu A. Kalniņa mūzikas vidusskolas audzēkņu, muzikālais priekšnesums.

Svinības notika Cēsu Izstāžu namā, kur tieši pirms divdesmit gadiem – 17. jūnijā, ar Latvijas un ārzemju rotariešu no Zviedrijas un Norvēģijas piedalīšanos, plaši tika atzīmēta kluba starptautiskās atzīšanas ceremonija.

Šī gada kluba prezidents Varis Ādamsons savā runā uzsvēra: “Apvienojoties mērķim – pašaizliedzīgai kalpošanai – 1998. gada sākumā sanāca iniciatīvas grupa ar nodomu izveidot Cēsu Rotari klubu, uzskatot, ka Rotari mērķi var īstenot: Pirmkārt, uzturot draudzību kā iespēju pakalpot citiem. Otrkārt, atzīstot augstus ētiskos principus darbā, kā arī atbalstot rotariešu darbību sabiedrības labā. Treškārt, veicinot visu rotariešu privāto, profesionālo un sabiedrisko darbību. Ceturtkārt, kopjot tautu saprašanās un miera labo gribu visu profesiju pārstāvju pasaules kopībā, kas vienoti kalpošanas ideālā.Esam nogājuši 20 gadu garu ceļu un īstenojuši daudzus Rotary projektus Cēsu sabiedrības labā.”

V. Ādamsons savā uzrunā pieminēja arī to, ka kluba dibināšanas diena sakrīt ar Latvijas vēsturē vismelnāko dienu. Šogad aprit astoņdesmit gadi kopš Latvija pilnībā zaudēja savu neatkarību ne tikai divu toreizējo lielāko agresoru vienošanās ceļā, bet arī, nodibinoties autoritārajam režīmam un zūdot pilsoniskās sabiedrības ietekmei. Vēlākās diskusijās tiek uzsvērta doma par pilsoniskās sabiedrības nozīmi, tostarp arī dažādo biedrību nozīmi demokrātiskā valstī.

Pēc svinīgās uzrunas notika kluba prezidenta amata ķēdes pasniegšana nākamā gada prezidentei MāraiMajorei-Linē. Atstājot kluba vadību, Varis Ādamsons paziņoja savu personīgo lēmumu, sveikt Cēsu Rotari kluba dibināšanas dienā – šī gada 17.jūnijā Cēsu novadā jaundzimušos un deklarētos bērnus ar simbolisku, bet noderīgu pūriņu. Šāda dāvana varētu kļūt par kluba tradīciju.

Cēsu Rotari klubā ienāk jauni biedri. Mums prieks, ka pēdējā laikā klubam pievienojoties vēl trim biedriem, esam jau 15. Jaunie rotarieši no prezidenta rokām saņēma Rotari krūšu nozīmītes.

M. Majore – Linē, sveicot sanākušos, ar patiesu entuziasmu un pārliecību runāja par Rotari kustības lielo nozīmi un ieguldījumu ne tikai vietējās kopienās, bet arī pasaules mērogā, piemēram, poliomielīta izskaušanā, miera veicināšanā, nabadzības mazināšanā un izglītības atbalstīšanā: “Ir liels gods un arī izaicinājums būt daļai no tik ilggadīgas un spēcīgas kustības. Rotari kopienācilvēki ir apvienojušies un rīkojas, lai panāktu ilgstošas pārmaiņas – visā pasaulē, apkārtējā sabiedrībā un sevī. Ir svarīgi apzināties, ka katrs varam dot savu ieguldījumu – katrs varam veikt labu darbu un kalpot sabiedrībai, varam rosināt pozitīvas idejas, atbalstīt viens otru. Ir labi gan lieli projekti, gan arī mazi, bet sirsnīgi darbi – senioru iepriecināšana ar zemenēm, talantīgu jauniešu atbalstīšana, rokas pasniegšana kādam grūtā brīdī.”

Ar apsveikuma vārdiem un laba vēlējumiem sanākušos uzrunāja un sveica arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska klātesošos iepazīstināja ar jauno izstādi un sanākušajiem bija iespēja baudīt mākslinieku darbus.

Turpmākā svinību norises gaitā raisījās brīva domu apmaiņa par Rotari kustību, par tās un citu biedrību lielo nozīmi mūsdienu pilsoniskās sabiedrības veidošanā. Tika pārrunātas jaunās idejas un iespējas piedalīties to realizācijā. Klātesošo ieinteresēja Jāņa Roņa rosinājums par iespējām piedalīties pasākumos, lai celtu skolotāju un ārstu prestižu sabiedrībā.

Baudot kluba mājvietas “Hotel Cēsis” restorāna pavāru garšīgos ēdienus, brīvā atmosfērā turpinājās domu apmaiņa. Noslēgumā, vēl atrisinot kopējās darbības jautājumus, arī dalību Latvijas rotariešu vasaras salidojumā – Likteņdārzā, teicām paldies namamātei.

Informāciju sagatavoja: Kārlis Tomsons, Cēsu Rotary kluba sekretārs

Viena doma par “Cēsu Rotary klubam 20!

  1. Atpakaļ ziņojums: Cēsu Rotary klubam 20! — | Mon site officiel / My official website

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s