Atklāts Miera centrs Makereres Universitātē

Sākot ar cilvēktiesību pārkāpumiem un beidzot ar klimata pārmaiņu ietekmi, Rotary un Makereres Universitāte izveidojusi maģistrantūras programmu miera un attīstības līderiem, kuri ir no Āfrikas vai strādājuši Āfrikā, lai risinātu galvenās miera problēmas reģionā.

Gadu ilgajā Miera veidošanas, Konfliktu pārveidošanas un Attīstības programmā tiks uzsvērti jautājumi un problēmrisinājumi, kas īpaši nozīmīgi visā Āfrikas kontinentā un ārpus tā.

Praktiskā pieredze papildinās studiju darbu, kurā skartas tādas tēmas kā cilvēktiesības, pārvaldība un plašsaziņas līdzekļu loma konfliktu aspektā. Citi pētījumi koncentrēsies uz bēgļiem un migrāciju, kā arī uz resursiem un identitāti balstītiem konfliktiem.

Programma ietvers Pozitīvā miera sistēmu, kuru vadīja Ekonomikas un miera institūts (IEP), kā arī izmantos mediācijas un pārrunu pamatā esošās koncepcijas, Āfrikas filozofiju un vietējos konfliktu risināšanas mehānismus.

“Gadsimtiem ilgi mēs uz mieru skatījāmies kā uz vardarbības neesamību, pilnībā neapsverot citus faktorus,” sacīja Olarinka Babalola, Rotary Starptautiskās direktoru padomes viceprezidents. “Tā vietā, lai izpētītu tikai kara cēloņus, Makereres universitātes Rotary Peace sekotāji pētīs miera pamatus, lai sasniegtu reālus cilvēku labklājības un progresa rādītājus.”

Programma izveidota, lai pielāgotos strādājošiem speciālistiem, kuriem ir vismaz piecu gadu pieredze miera un attīstības jomās. Gadā būs divas grupas, kurās katrā būs 20 cilvēku, un pirmā grupa uzsāks darbu jau 2021. gada februārī. Online pieteikums būs pieejams 2020. gada februārī.

Vairāk informācijas: https://rpc.mak.ac.ug

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s