Latvijas vēstnieks Zviedrijā ar Atzinības rakstu apbalvo Zviedrijas Rotary klubus

Lai izteiktu pateicību Rotary kustībai Zviedrijā par Latvijai sniegto atbalstu, 29. martā Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams tikās ar Viduszviedrijas Rotary klubu pārstāvjiem.  Svinīgajā pasākumā viņš pasniedza Vēstnieka Atzinības rakstus 15 Zviedrijas Rotary klubiem, kuri jau 12 gadu garumā ik gadus īsteno dažādus palīdzības projektus Latvijā. To ietvaros palīdzība tiek sniegta lauku skolām un bērnudārziem, vecu ļaužu mītnēm un slimnīcām, lai sniegtu atbalstu galvenokārt lauku bērniem vai vecākiem cilvēkiem.

Pasniedzot Atzinības rakstus, vēstnieks augsti novērtēja rotariešu ieguldījumu Latvijā, caur savu darbu ne vien finansiāli atbalstot projektus, bet arī  veicinot pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā, tuvinot Latviju Ziemeļvalstīm.

Katra projekta summa vidēji 30 – 40 000 EUR. 12 gadu atbalsta apjoms ir pieaudzis jau līdz 600 000 EUR.  Kā pasākumā atzīmēja Lindesberjas Rotary kluba projektu vadītājs Anders Svensons, Rotary fonda mērķi ir veicināt sapratni, mieru un līdzās pastāvēšanu, uzlabojot veselības aprūpi, kā arī atbalstīt izglītību un mazināt nabadzību.

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Rīgas Rotary kluba pārstāve Inese Priedniece.

Pagājušā gadā Viduszviedrijas  Rotary klubi aizsāka iniciatīvu savākt 100 tūkstošus eiro, lai pasniegtu dāvanu Latvijas simtgadei. Par šiem līdzekļiem tika sniegts atbalsts Jēkabpils slimnīcas dzemdību nodaļai medicīnisko iekārtu iegādei priekšlaicīgi dzimušo bērnu ārstēšanai. Šajā projektā tieši iesaistījušies 7 Rotary klubi no Zviedrijas. Citās vietās atbalsts sniegts Cēsu Mežaskolai, Cēsu internātskolai, Madlienas pansionātam, Seces bērnudārzam un pamatskolai, Apriķu pamatskolai, Lažas speciālai internātskolai. Rotariešu sniegtā atbalsta kustībai pievienojies arī Hedemoras Sarkanais krusts, kurš iesaistījies projektos, kas tiek realizēti Lielvārdē un Bauskā.

This slideshow requires JavaScript.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s