Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas Rotary klubu atbalstu atklāts gājēju tiltiņš

18.novembrī Latvijas Rotary klubi pasniedza skaistu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai – tika atklāts Likteņdārza amfiteātra labās puses gājēju tiltiņš, kas viesiem ļauj turpināt dārza apskati Skatu terases virzienā. Likteņdārza ainavas autora Shunmyo Masuno projektā amfiteātrī paredzēti trīs tilti, un šis ir pirmais, kas ir īstenots.

Vilis Vītols, “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs: “Likteņdārzs tiek celts, lai mūsu nākamās paaudzes neaizmirstu pagājušā gadsimta notikumus – gan mūsu tautas traģēdijas, gan mūsu valsts atjaunošanos. Mums ir sava valsts – ir un būs. Katrs no mums pieliks savu smilšu graudiņu, savā vietā, savu iespēju robežās, pamazām.”

Ideja par tilta kā rotariešu dāvanu Likteņdārzam un Latvijai simtgadē radās 2016.gadā, kad Rīgas Rotary kluba pārstāvis, Rotary prezidents 2016 – 2017 Jurijs Šteinbuks viesojās Likteņdārzā. Šovasar „Kokneses fonds” saņēma rotariešu 7 000 eiro ziedojumu. Īpašs paldies jāsaka Jurijam Šteinbukam, Inesei Priedniecei, Pēterim Cielavam, Valdim Garozam un Andrim Šternbergam. Pie tilta atrodas plāksnīte ar Rotary kustības veltījumu Latvijai tās simtgadē. 13 metrus garajam un pusotru metru platajam tiltam nākamajos posmos plānots pievienots stikla margas.

Jurijs Šteinbuks, Rīgas Rotary kluba pārstāvis, Rotary prezidents 2016-2017 un idejas autors: “Kopīgiem spēkiem esam realizējuši skaistu projektu – šis tiltiņš iemūžinās Rīgas Rotary kluba un arī visas Latvijas rotariešu devumu mūsu Latvijas nākotnē, kā piemiņas zīme arī tiem rotariešiem, kuriem nebija    laime sagaidīt mūsu dārgās Latvijas simtgadi. Vajag tikai lielus sapņus sapņot un turēt lielu gribu, jo tad skaisti un lieli projekti var tikt realizēti. Lai tiltam ilgs mūžs un mūsu Latvijai vēl ilgāks!”

Tilta būvniecībā un veidošanā piedalījās gan uzņēmumi, gan privātpersonas: SIA „Arhis Arhitekti” (tilta arhitektūras daļa – ziedojums), SIA „Kurbada tilti” (konstruktīvā daļa), Lietuvas uzņēmums „Ajeras” un pārstāvis Lauris Līvs, kā arī Latvijas SIA „Daugavas radzes” (abas kompānijas gādāja materiālus), Jēkabpils uzņēmums SIA „Ramda C” veica būvniecības darbus.

Par Rotary. Rotary ir organizācija, kas visā pasaulē vieno ap 1,2 miljoniem uzņēmēju un citu profesiju pārstāvju. Rotary biedri īsteno dažādus palīdzības projektus, atbalsta augstus profesionālās ētikas principus un veicina mieru un labu gribu visā pasaulē. Rotary organizācijas moto ir „Pašaizliedzīgi kalpot”.

Par Likteņdārzu. Likteņdārzs ir unikāls  vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija „Kokneses fonds”, ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība. Vēsturiski Likteņdārza amfiteātra būvniecība tika uzsākta 2010. gadā ar zemes darbiem un katru gadu pakāpeniski tiek izbūvēta kāda amfiteātra daļa.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s