Rotary Institūts Rīgā pulcē gandrīz 400 Rotary līderus no 15 valstīm

Rīga, Latvija (11.10.2017). No ASV līdz Īslandei, no Lielbritānijas līdz Polijai, Rīgā šonedēļ pulcējas gandrīz četri simti rotariešu no 15 Ziemeļeiropas valstīm un ASV. Šāda mēroga starptautiskā rotariešu konference Latvijā notiek pirmo reizi. Tās mērķis ir pasaulē radīt pozitīvas pārmaiņas, pašaizliedzīgi turpināt iesāktos labdarības projektus, dalīties ar idejām un iedvesmot viens otru.

Konference norisināsies vairākas dienas, bet piektdien, 13. oktobrī oficiālajā atklāšanā, piedalīsies arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Rotary International prezidents Īens H. S. Raislijs (Ian H.S. Riseley). Šī ir trešā reize, kad Latviju apciemo Starptautiskā Rotary prezidents.

Īens H. S. Raislijs, kopā ar citiem rotariešiem, ceturtdien, 12.oktobrī parkā pie Operas iestādīs koku kā simbolu, aicinot katru pasaules rotarieti tuvākā gada laikā iestādīt pa kokam, tādējādi cīnoties pret planētas dabas piesārņotību.

“Man pašam Rotary noteicošais ir nevis tas, kas mēs esam, bet gan tas, ko mēs darām – potenciāls, ko mums dod Rotary, un veidi, kā mēs šo potenciālu izmantojam, veicot jēgpilnus un paliekošus darbus. Rotary pastāv jau ilgu laiku – 112 gadus. Tā ir milzīga organizācija, kurā apvienojušies cilvēki ar vēlmi ieviest pozitīvas pārmaiņas savā sabiedrībā un pasaulē, un kuri, pateicoties Rotary, ir ieguvuši iespējas to paveikt. Katram no mūsu 1,2 miljoniem biedru piemīt unikāls mērķu, pieredzes un prioritāšu apkopojums. Ar vietēja rakstura un starptautiskiem kalpošanas projektiem mēs risinām globāla mēroga humanitārās problēmas, veicinot mieru, cīnoties pret slimībām, nodrošinot tīru ūdeni, glābjot mātes un bērnus, atbalstot izglītību, stiprinot vietējo tautsaimniecību, aizsargājot apkārtējo vidi un izskaužot poliomielītu,” tā par Rotary saka Starptautiskā Rotary 2017./2018.gada prezidents Īens H. S. Raislijs (Ian H.S. Riseley)

Detalizēta konferences programma pieejama interneta vietnē

https://rotaryinstitute2017riga.org

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s