Valsts augstāko apbalvojumu – Atzinības krustu piešķir Rīgas Rotary kluba biedrei Inesei Priedniecei

Šodien valsts apbalvojumi ir kā cieņpilna valsts pateicība ne vien pašam ordeņa saņēmējam, bet arī viņa ģimenei.

31. martā svinīgā ceremonijā, par nopelniem Latvijas Valsts labā un nesavtīgu darbu Rotary, Atzinības krustu saņēma Rīgas Rotary kluba biedre Inese Priedniece. Ar šo Priedniece ir iecelta par Atzinības krusta virsnieci.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver, ka augstāko valsts apbalvojumu saņēmēji ar savu ieguldījumu piedalās Latvijas vēstures lappušu rakstīšanā. Viņš pauž gandarījumu, ka Latvijas valstī šādā veidā ir iespēja pateikties cilvēkiem, kuri ar savu devumu veicinājuši valsts izaugsmi.

“Gan svētkos, gan ikdienā apzināsimies, ka mēs ikviens ar savu darbu, enerģiju, apņēmību un mērķtiecību veidojam Latvijas valsti. Un kopā mēs patiešām varam paveikt daudz,” atzīst Raimonds Vējonis.

Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710.gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938.gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004.gadā.

Atzinības krusta devīze ir Pour les honnêtes gens – Godaprāta ļaudīm.

 

 

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Sirsnīgi sveicam Inesi Priednieci par valsts augstākās atzinības saņemšanu, gan kā Rīgas Rotary kluba, gan visas Latvijas Rotary darba novērtējumu!

  

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s