Rotary klubs Jēkabpils reģionālajai slimnīcai dāvina aparatūru 40 000 EUR vērtībā

Trešdien, 17. maijā Jēkabpils reģionālās slimnīcas telpās tika aizvadīts svinīgs “Rotari” kluba pasākums par godu gadu ilga projekta noslēgumam, kurā “Rotari” klubi no Jēkabpils, Rīgas un Zviedrijas saziedoja nepieciešamos līdzekļus, lai slimnīcas perinatālās aprūpes centrā iegādātos priekšlaikus dzimušiem bērniem vitāli svarīgu aparatūru.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris jūtas gandarīts par paveikto ne tikai šī, bet jau divu aizvadīto Rotari kluba īstenoto projektu laikā gūtajiem panākumiem un jauniegūto aprīkojumu. Zvīdris atzīst: “Slimnīcai šādu aparātu iegādei naudas fiziski nepietiek, jo katrs no aparātiem izmaksā vairākus tūkstošus eiro, piemēram, augstfrekvences plaušu ventilators, kurš ir ārkārtīgi nepieciešams slimiem bērniem, lai izdzīvotu, izmaksā 22 000 EUR, smadzeņu darbības reģistrators jeb elektroencefalogrāfs vēl papildus 5000 EUR un 360 grādu fototerapijas lampa izmaksā 7000 EUR. Katra projekta laikā iegūtā tehnika un aprīkojums ir nozīmīgs papildinājums slimnīcai, jo vajadzību ir ļoti daudz, tāpēc katrs šāds dāvinājums ir nenovērtējams.”

Viens no Jēkabpils “Rotari” kluba dibinātājiem Andris Ungurs stāsta, ka šis ir jau trešais atbalsta projekts Jēkabpils reģionālajai slimnīcai kopš Jēkabpils “Rotari” kluba dibināšanas. 2003. gādā tika sagādāta neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna slimu jaundzimušo bērniņu transportēšanai un jaundzdzimušo vitālo funkciju monitors 47 000 EUR vertībā. Savukārt 2008. gadā slimnīcā esošo aparatūru papildināja jaundzimušo inkubators, vitālo funkciju monitors un vairākas jaundzimušo gultiņas 15 000 EUR vērtībā. Jēkabpils “Rotari” kluba īstenotie projekti, protams, atbalsta arī citas nozares, ne tikai medicīnu un konkrēti Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Aizvadīto gadu laikā klubs ir atbalstījis vairākus Jēkabpils skolu absolventus ar talākizglītības stipendijām,piedalījies ģimenes krīzes centra aprīkojuma nodrošināšanā, izdevis bērnu krāsojamo
grāmatu par Jēkabpili, kā arī sniedzis savu artavu dažādos sociālos, sporta un kultūras projektos.

Jēkabpils pilsētas mērs Leonīds Salcevičs pasākuma laikā uzteica Jēkabpils “Rotari” kluba darbu un pateicās par sagādātajām dāvanām, nākot klajā ar ideju ik gadu no pašvaldības budžeta novirzīt kādu summu “Rotari” kluba projektiem. Jāpiebilst, ka šī ir pirmā reize, kad “Rotari” projektā finansiālu ieguldījumu sniegusi pašvaldība un šoreiz atbalsts mērāms 2000 EUR vērtībā.

Rīgas “Rotari” kluba projektu koordinatore Inese Priedniece norāda, ka Latvijas “Rotari” klubi jau 10 gadus sadarbojas ar klubiem Zviedrijā, palīdzot veciem ļaudīm, skolām un slimnīcām. Galvenais mērķis ir koncentrēties uz jebkuru vietu 10 km aiz Rīgas robežas un tālāk, lai rūpētos par cilvēkiem arī ārpus galvaspilsētas. Priedniece norāda, ka būtiska ir ilgstošā sadarbība ar iegūtajiem partneriem, jo Zviedrijas “Rotari” klubi, iepazīstot Latviju un šeit esošos klubu pārstāvjus, izprot, ka sadarbība ir veiksmīga un meklē vēl aizvien jaunus projektus, kuros piesaistīt finansējumu un palīdzēt.

Panākumu atslēga konkrēti šajā projektā bijusi tieši Jēkabpils “Rotari” kluba iesaiste un pašvaldības atbalsts, kas ļāvis sasniegt konkrētu naudas summu, lai saņemtu papildus finansējumu no ASV “Rotari” fonda un projekts vainagotos ar panākumiem un jaunu tehniku, kas palīdz izdzīvot priekšlaikus dzimušajiem bērniem.

Foto no Jēkabpils pilsētas pašvaldības foto arhīva

Papildus info: http://jekabpilslaiks.lv/index.php?mod=1&op=out&id=23936&r=Jekabpils

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s