Bērnu klīniskās universitātes slimnīca saņem 46 676 eiro ziedojumu no Rīgas Rotary kluba aparatūras iegādei

Noslēdzoties Rīgas Rotary kluba projektam, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas  Neonatoloģijas klīnika saņēma aprīkojumu 46 676  eiro vērtībā, kas ļaus jaundzimušajiem ar veselības problēmām nodrošināt pilnvērtīgāku aprūpi un medicīnisko palīdzību.

Pateicoties Rotary dāvinājumam, turpmāk  priekšlaikus dzimušiem bērnu  komfortablu  aprūpi  Bērnu slimnīcā nodrošinās divas jaunas siltumgultas. Lai bērniem nodrošinātu  neinvazīvu, saudzīgu elpošanas atbalstu, ir saņemts papildinājums esošajām iekārtām,  kas uztur pozitīvu izelpas pretspiedienu, tādā veidā mazinot hroniskas plaušu pataloģijas attīstības risku. Savukārt divi jauniegūtie  infrasarkanās spektroskopijas monitori neinvazīvi noteiks šūnu skābekļa piesaisti, lai  medicīniskais  personāls varētu  novērtēt asins cirkulāciju orgānos. Īpaši svarīgi tas ir  jaundzimušajiem ar iedzimtām sirdskaitēm pirms un pēc operācijas, kā arī bērniem, kuri dzimuši asfiksijā un  kuriem jāsaņem ārstnieciskā atdzesēšana.

RRK Projektu vadītāja Inese: “Šis man ir emocionāli ļoti tuvs projekts. Man ir patiess prieks par šī sarežģītā projekta veiksmīgu noslēgumu. 4 valstu klubu sadarbības rezultāts ir ļoti taustāms un ļoti nepieciešams.”

BKUS  Neonataloģijas klīnikas vadītāja Daiga Kviļūna.“Neonatoloģijas klīnikas kolektīvs izsaka lielu pateicību Latvijas, ASV, Zviedrijas un Ungārijas Rotary klubiem par izvēli palīdzēt vismazākajiem, visjutīgākajiem mūsu pacientiem, kā arī par sapratni un dāsnumu, atbalstot Bērnu slimnīcu. Arī bērnu vecākiem būs mierīgāka sirds, zinot, ka par pašu dārgāko rūpējas ne tikai zinoši ārsti un uzmanīgas māsiņas, bet arī  modernas tehnoloģijas, kuras samazina ārstēšanās ilgumu, kuras ir drošākas un saudzīgākas un mazina bērna invaliditātes risku. Medicīniskās iekārtas paplašinās mūsu ārstu iespējas, nodrošinot stabilu, uz pierādījumiem balstītu ārstniecību un  aprūpi.”

Labdarības projekts tika īstenots, turpinot jau agrāk iesākto veiksmīgo sadarbību starp Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu  un  Rīgas Rotary klubu. Šoreiz projektu realizēja ar ASV, Zviedrijas un Ungārijas, kā arī Rīgas Rīdzenes kluba līdzdalību.  Papildu finansējums saņemts arī no Rotary International globālā fonda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s