Rīgas Hanzas Rotari klubam – 20!

Sestdien, 14. maijā Rīgas Hanzas Rotari klubs Rīgas Latviešu Biedrības namā atzīmēja 20 gadu darbības gadadienu. Par godu 20.gadadienai Rīgas Hanzas Rotari klubs nodibināja stipendiju, kas nosaukta ilggadēja rotarieša, Rīgas Hanzas Rotari kluba dibinātāja un pirmā prezidenta Viktora Kulberga vārdā. Šī stipendija tiks piešķirta jauniem, talantīgiem mašīnbūves inženierzinātņu specialitātes studentiem.

Savas darbības laikā Rīgas Hanzas Rotari klubs kopā ar sadarbības klubiem no citām valstīm un starptautisko organizāciju Rotari International dažādos labdarības projektos ir ieguldījis vairāk kā 800 000 EUR. Klubs Latvijā ir īstenojis un atbalstījis daudzus desmitus projektu – palīdzējis jaunajiem talantiem to izaugsmē, studijās un pieredzes apgūšanā ārzemēs (piemēram, klubs daudzus gadus atbalstījis izcilo baletdejotāju Jūliju Braueri, kā arī sniedzis atbalstu vijolniecei Elīnai Bukšai), piešķīris stipendijas studentiem sadarbībā ar Vītola fondu un atbalstījis jaunos skolotājus sadarbībā ar Iespējamo misiju. 20 gadu laika Rīgas Hanzas Rotari klubs ir sniedzis atbalstu bērnu namiem, atbalstījis lauku bibliotēkas un skolas, dāvinājis skolām mācību līdzekļus un sporta inventāru. Kopā ar Rotari International un Vācijas rotariešiem Rīgas Hanzas Rotari klubs ir finansējis jauniešu dienas centra izveidi Ķekavā, kā arī organizējis daudzus citus labdarības projektus.

Rotary ir nozīmīga kustība visā pasaulē, tās darbības jēga un palīdzības apjoms gūst atzinību visos pasaules kontinentos. Rotary ir kļuvis par pasaules mēroga humanitāru spēku, kas ar savu darbību apliecina tādas cilvēciskās vērtības kā sabiedriskā aktivitāte, labestība un palīdzība. Pašreiz Latvijā darbojas 20 Rotari klubi.

IMG_2020 IMG_2026 IMG_2031

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s