Blog

Vidzemes slimnīca

Labais pārvietojas bez ierobežojumiem – Valmieras Rotary kluba pārstāvji rūķu lomās ar īstu Ziemassvētku vecīti un bagātīgu dāvanu maisu apciemojuši Vidzemes slimnīcu.

No kreisās: Dans Čiščakovs, Igors Pavlovs, Edijs Pētersons, Elmārs Kokins un Indulis Jansons un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs

Dāvānā katram slimnīcas darbiniekam – tumšajam laikam tik aktuālais atstarotājs ar slimnīcas un kluba logo un ideju: “Esi pamanāms!” Bet NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas personālam, kas pirmie uzņem pacientus, papildus arī gardas piparkūkas. Paldies Valmieras Rotary klubam par jauko pārsteigumu, par slimnīcas darbinieku atbalstu un uzmundrinājumu!

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Ventspils Rotary klubs, sadarbībā ar slimnīcas vadību, operatīvi noorganizēja visām trīs Ziemassvētku dienām Svētku galdu Ventspils Covid mediķiem. Līdzekļi no kopīgā ziedojumu konta, kurus Ventspils Rotary klubs bagātināja no savas puses.

Rēzeknes slimnīca

Rēzeknes slimnīcas Covid nodaļas mediķi tika iepriecināti Ziemassvētku vakarā, Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos ar gardām Svētku pusdienām no Rēzeknes kafejnīcas “Melnā pērle” Tie ir 30 mediķi, māsas un sanitāri katrā no šīm svētku dienām, kopā 90 Svētku pusdienu komplekti. Finansējums no akcijas ziedojumiem, organizātoriskā puse no slimnīcas vadības un “Melnās pērles”.

Uz Rēzenes slimnīcu jau nogādāti arī kapsulu kafijas automāti ar kapsulām trim svarīgākajām nodaļām, jo līdz šim mediķi pie kafijas varēja tikai par naudiņām no “skapja” gaitenī. Kapsulu automāts pašiem nodaļās bija Rēzeknes mediķu lūgums. No Rotary Ridzene organizētā ziedojumu fonda segtas pusdienas trīs svētku dienās un 3 kafijas automāti.

Jēkabpils slimnīca

Jēkabpils Rotaryi klubs, kas cieši sadarbojas, lieliski pārzin un koordinē Jēkabpils slimnīcas Covid mediķu vajadzības,  sarunās  ar slimnīcas vadību un personālu, ir vienojušies par  savādāku  iepriecinājumu – viņiem lieti noderētu kapsulu  kafijas  automāti  trijās  nodaļās:  Infekcijas, Terapijas un Reanimācijas  nodaļās. Tā kā ikdienas ēdināšanas jautājumi ir puslīdz  atrisināti,  pēc  mediķu  domām,  šī būtu labākā Ziemassvētku dāvana  minēto  nodaļu  personālam  ilgtermiņā. Jēkabpils rotarieši izpētīja iespējamos kafijas automātu piedāvājumus, izvēlējās, un Rīdzenes Rotari klubs par ziedotāju līdzekļiem tos Rīgā pasūtīja, saņēma un nogādāja Jēkabpilī. Komplektā tika iegādāti arī vairāki iepakojumi ar melnās kafijas un kapučīno kapsulām pirmajām dienām, tā sakot, “startam”. No Rotary Ridzene organizētā ziedojumu fonda segti 3 kafijas automāti, iepakojumi ar kafijas kapsulām.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība

Nedēļu pirms Ziemassvētkiem pie Balvu slimnīcas Covid nodaļas tika uzstādīta 4 m egle, kuru iegādājāmies par mūsu ziedotāju līdzekļiem. Bet egle – Kaspars, uzņēmums Alipars, to sarūpējis no sirds – skaistu un augstu! Vilis, slimnīcas saimnieks, saka: būs vajadzīgs pacēlājs, un, skat – Ramirent Rīgas birojs ar vadītāja Raimonda Henka atbalstu ar prieku apmaksāja ne vien pacēlāju, bet vēl ap 140 kūciņas un cepumus dakteriem! Tos cepa un piegādāja i/u Caramella Balvos, konditore un īpašniece un pat jau 2 x arī piegādātāja uz slimnīcu Dagnija Voicehovska. Egles pušķošanai rotājumus savācām paši, RK Rīdzene biedri un draugi – kā rūķi  sanesām tik daudz, ka vēl bijis ko izdekorēt kokus parkā. Eglē ir arī mūsu Ziemassvētku kartiņa ar sveicienu no Rīdzenes Rotary kluba. Kā čakās bitītes egli izpušķoja Balvu jauniešu centra pārstāvji, vadītāja Gunita Prokofjeva. Otrreiz svētku kūciņas mediņiem nosūtījām Otrajos Ziemassvētkos, un šoreiz vēl vairāk.

Zinām, ka Gulbenes Rotary klubs ir īpaši darbīgs! Un, lūk – Balvu slimnīcas Covid nodaļas  mediķu atpūtas telpai Gulbenes RK sarūpēja kafijas automātu un 3 kg kafijas pupiņas, kā arī “Veselības grozu” ar dažādām gardām lietām! Paldies, draugi!

Par mūsu kopīgo akciju rakstīja arī Balvu novada laikraksts Vaduguns, paldies visiem ziedotājiem slimnīcas FB lapā izsaka arī Alīda Vēne, valdes locekle. Savukārt mēs sakām paldies slimnīcas izpilddirektorei Lanai Upītei, saimniekam Vilim un nenogurstošajam šoferim Andrim – bez jums mēs netiktu galā!  

No Rotary Ridzene organizētā ziedojumu fonda segta egle un saldumi un cepumi otrajā sūtījumā. No savas puses vēl klāt – Ramirent, Gulbenes RK un Caramella.

Mairita Solima, Rotary kluba Rīga Rīdzene biedre

Daugavpils reģionālā slimnīca

Rotary Rīga Rīdzene kluba biedre Mairita Solima raksta: “Vēl pirms Ziemassvētkiem kopā ar reģionālo laikrakstu Latgales Laiks redaktore Liene Virza un SIA Latvijas Maiznieks mārketinga vadītāja Undīne Svelpe sarūpējām aptuveni 65 Daugavpils reģionālās slimnīcas Covid-19 mediķiem iepriecinājumu – 160 siltas, tikko no krāsns izņemtas saldās un sāļās maizītes un kēksiņus, ko uz nodaļu laipni nogādāja laikraksta auto.

Uzrunu sabiedrībai ar aicinājumu palīdzēt, bet pēc tam arī par akciju rakstīja Latgales Laiks. Skaistākais, ka mums izdevās ne vien iepriecināt mediķus, bet, kas ne mazāk svarīgi – iekustināt sabiedrību! Hospiss.lv vadītāja Ize Neimane Nešpore, kura akciju “Galds savējiem” Rīgā uzsāka jau martā, decembrī piesaistīja atbalstītājus arī Daugavpilī, pagaidām, līdz 11.01. nodrošinot 65 mediķus ar siltām pusdienām, vēl iesaistījās a/s Latgales piens, Biškopības biedrība un citi. Kopā esam stipri! No Rotary Rīdzene organizētā ziedojumu fonda netika izdots ne cents. Visu sedza Latvijas maiznieks un laikraksts Latgales Laiks. Pateicamies!


Aicinām arī Tevi:

Ziedo ārstniecības personu atbalstam reģionālajās slimnīcās ar Covid-19 pacientiem!

Konts ziedojumiem:

LV39RIKO0000084390082 

Luminor Bank AS 

Saņēmējs: Rīgas Rīdzenes Rotari klubs 

Reģ. Nr. 40008012629

Papildu informācija:

Rīga Rīdzene Rotary kluba prezidents

Modris Resčevskis 

modris/@/rotary.lv 

+ 371 29257744